Prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, w emocjonalnym nagraniu oświadczył swoim fanom i zwolennikom, że „już nie da rady”. 

Od początku objęcia przez Prawo i Sprawiedliwość władzy w Polsce, Jurek Owsiak ma niemałe problemy z organizacją nie tylko finału WOŚP ale również festiwalu Woodstock. Jak wszystko wskazuje, Owsiak powoli zaczyna się poddawać.

My już nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań tylko wobec naszego festiwalu jest masakryczna. To jest urzędowo ‚przybicie do ściany’. Nie ma żadnej rozmowy z urzędnikami – żali się Jerzy Owsiak.

Apeluje on również do organizacji religijnych i związków wyznaniowych o pomoc przy organizacji kolejnych edycji festiwalu. Sądzi, że to ograniczyłoby problemy formalne, jakie ciągle powodują urzędnicy.

Sugeruje, że w przeciwnym razie może to być koniec przystanku Woodstock, jaki do tej pory znali jego uczestnicy. Owsiak wyznaje, że po prostu nie jest już w stanie ciągnąć tego dłużej w ten sposób.

Ta spirala się nie kończy. Za rok będzie podobnie, a na pewno jeszcze mocniej. Naszym celem nigdy nie było robienie najdroższego festiwalu świata. Niewykluczone, że festiwal przeniesie się wówczas do zupełnie innego miejsca – żali się Jerzy Owsiak.

źródło: facebook.com/jerzyowsiak

...

Zobacz również

Zobacz również