Prawdziwy skandal obyczajowy wstrząsnął Rzeszowem. Od miesiąca w okolicy bulwarów nad Wisłokiem na odcinku od Lisiej Góry do Mostu Lwowskiego dzieją się rzeczy, które okolicznym mieszkańcom jeżą włos na głowie i nie pozwalają spać. Wandalizm i nieobyczajne zachowanie to tylko wierzchołek góry lodowej.

Tereny leżące nad Wisłokiem stały się ostatnio ulubionym miejscem zabaw rzeszowskiej młodzieży. Jak twierdzą jednak zgodnie mieszkańcy, młodzi pozwalają sobie na zbyt wiele. Od ponad miesiąca na bulwarach nad Wisłokiem miejsce ma prawdziwa Sodoma i Gomora. Seks w krzakach, na ławkach, wszędobylskie rozbite szkło, kipiące śmietniki, zniszczone ławki i znaki drogowe, a nawet bójki i akty przemocy – taki krajobraz przedstawiają rzeszowskie bulwary.

Mieszkańcy tych okolic mówią otwarcie, że mają tego dosyć i apelują do młodych, by zaprzestali tych zabaw. W nocy nie da się spać od pijackich krzyków i jęków uniesień, a za dnia chodzić po bulwarach. Szkło wbija się w buty i opony rowerów, a śmieci straszą zewsząd. Na bulwary nie przyjeżdża nawet policja mimo wielokrotnych wezwań w to miejsce. Jak podejrzewają Rzeszowianie, policjanci po prostu boją się starcia z agresywną i podpitą młodzieżą.

 Kiedyś wracałem tędy codziennie z pracy rowerem, ale teraz po zmroku omijam to miejsce szerokim łukiem. Można się tu przewrócić i przeciąć oponę na butelkach rzucanych na ścieżkę. Podpici ludzie zaczepiają przechodniów. Mojego znajomego, który biega wieczorami, dwukrotnie gonili chuligani, którym zwrócił uwagę. Policjanci? Przejeżdżają tędy okazyjnie, w zasadzie nie wysiadają z radiowozów. Gówniarze czują się bezkarnie i rozrabiają. Co na to urzędnicy i policja? Grunt, że w rankingach miasto jest bezpieczne – mówi pan Arkadiusz, mieszkaniec Nowego Miasta.

Mieszkańcy okolicy są przekonani, że problem rozwiąże system kamer monitoringu. Już zażądali ich rozlokowania przez władze miasta. Radni podchwycili pomysł i wystąpili z nim na jednej z ostatnich sesji, podczas której spotkali się z prezydentem, Tadeuszem Ferencem. Wygląda na to, że do końca tego roku taki system zostanie umieszczony na bulwarach.

źródło: nowiny24.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również