Do tej pory rynek e-commerce był zdominowany przez jedną firmę. Jednak już niedługo ma się to wszystko zmienić. Czeka nas prawdziwa rewolucja.

Pierwsze sprzedaż wysyłkowa pojawiła się już w latach 60-tych. Krajem, w którym zaczęła się rozwijać były Stany Zjednoczone. Jednak nie wieszczono jej zbyt dużego sukcesu. Mówiono nawet, że sprzedaż wysyłkowa szybko zakończy się spektakularną klapą.

Około połowy XX-wieku zakupy robiły głownie kobiety. To im zależało przede wszystkim na wyjściu z domu i doświadczeniu rozrywki. Nikt się nie spodziewał, że tak szybko z tego zrezygnują.

Później dokonywano także zakupów przez telefon. Chodziło o to, by były one szybkie i wygodne. Również wieszczono klęskę tej zasadzie nabywania produktów i również bardzo nietrafnie.

Obecnie zakupy przeniosły się do internetu. E-sklepy rozwijają się coraz bardziej. W tej chwili mamy do wyboru ogromną ilość marek, firm i dostawców. A z czasem wybór ma być jeszcze większy.

Do tej pory prym w zakupach przez internet w naszym kraju wiodło Allegro. Jednak wraz z rozwojem takich firm w Polsce jak Zalando.pl czy Groupon.pl Allegro pozostanie jedynie trzonem zakupów przez internet, a nie jak było do tej pory, największą i najbardziej dochodową firmą w tej branży.

O tym, że polski rynek e-commerce bardzo szybko się rozwija dowodzą przesłanki o powstaniu polskiej wersji strony Amazon.com. Prawdopodobnie firma z tak silną pozycją na całym świecie doprowadzi do bardzo wielu zmian w polskim rynku zakupów internetowych.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również