Zakupy w galeriach handlowych
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 29 Listopada 2020

Kontrowersyjny pomysł posła na kolejki w galeriach handlowych. Będziemy musieli słono płacić?

Zakupy świąteczne zmotywowały Polaków do wizyty w centrach handlowych, które w sobotę ponownie zostały otwarte. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki, postanowił podzielić się z internautami swoją opinią na ten temat. Padły mocne słowa, polityk chce, żeby wejście do galerii było słono płatne.

Zakupy w centrach handlowych są ponownie możliwe od 28 listopada. Wczoraj w sklepach na terenie całego kraju pojawiło się tysiące klientów, którzy stali w długich kolejkach tworzących się ze względu na ograniczoną liczbę osób wpuszczaną do środka. Poseł partii rządzącej nie ma wątpliwości, że wprowadzenie opłaty przyczyniłoby się do poprawy sytuacji.

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneSejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneCzytaj dalej

Zakupy w galeriach handlowych powinny być płatne?

Bartosz Kownacki nie kryje swojego krytycyzmu wobec decyzji Prawa i Sprawiedliwości o ponownym otwarciu sklepów w ostatnią sobotę. Polityk postanowił podzielić się niezadowoleniem z obserwatorami swojego profilu w mediach społecznościowych.

- Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej! - napisał poseł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Polityk PiS zaproponował także kontrowersyjny sposób na ograniczenie "turystyki marketowej". Jego zdaniem wszyscy klienci powinni zostać zobowiązani do uiszczenia stosownej opłaty.

- Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia "turystyki marketowej" proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy - dodał Bartosz Kownacki.

Pomysł posła nie spodobał się internautom, w sekcji komentarzy nie brakuje otwartej krytyki, szyderstw oraz żartów z powiązań partii rządzącej i Telewizji Polskiej, sugerujących, że jeszcze tego samego wieczora TVP "poda, że Kownackiemu włamano się na Twittera".

Od wczoraj wszystkie placówki handlowe mogą działać w podwyższonym reżimie sanitarnym, czyli na zasadach, które obowiązują w strefie czerwonej. Rząd postanowił odmrozić gospodarkę na tyle wcześnie, by wyprawy po prezenty bożonarodzeniowe nie generowały tłumów, które sprzyjają wzmożonej transmisji koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

  1. Od 5 grudnia ogromna zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Mamy potwierdzenie, wszystko jest już jasne
  2. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  3. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w niedzielę. Polacy muszą się przygotować

Właściciele sklepów są zobligowani do przestrzegania limitu klientów (maksymalnie 1 osoba na 15 m kw). Kupujący mają obowiązek dezynfekowania dłoni lub noszenia jednorazowych rękawiczek ochronnych. Konieczne jest również zasłanianie nosa i ust oraz zachowywanie dystansu społecznego.

Co myślicie o najnowszym pomyśle polityka Prawa i Sprawiedliwości? Zaproponowane przez niego rozwiązanie wydaje się wam trafne? A może przesadził?

Zakupy według polityka PiS

Zakupy według polityka PiS

Źródło: Twitter @KownackiBartosz

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Typowe objawy raka kości. Nigdy nie wolno ich bagatelizować
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
  4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
  5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
  6. Podali ranking najzdrowszych napojów świata. Szczegóły zachwycają
  7. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News