zakupy rząd ustawy covidowe
Pxhere Creative Commons CC0
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Pójdziesz na zakupy i zdębiejesz. Obostrzenia wkrótce wejdą w życie

Po wybraniu się na zakupy, wiele osób może nie uwierzyć własnym oczom. W rządzie zapadła właśnie bardzo ważna decyzja dotycząca sklepów.

Rząd podjął właśnie bardzo ważną decyzją dotyczącą sklepów. Już niedługo wiele osób może być bardzo zaskoczonych, idąc na zakupy. Po jedenastogodzinnych obradach udało się zakończyć prace nad projektami poselskimi, dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Zakupy na nowych zasadach? W rządzie zapadła decyzja

W środę przed godziną 14 rozpoczęło się posiedzenie komisji. Posłowie zajmowali się rozpatrywaniem przepisów z czterech projektów - KO, Lewicy, PiS oraz PSL, które związane był ze zwalczaniem epidemii. Część zaproponowanych rozwiązań zostało zgłoszonych jako poprawki.

Jednym z rozwiązań, które zostały przyjęte, jest rozwiązanie zaproponowane przez Lewicę. Zgodnie z nim, osobom, które nie przestrzegają obowiązku zasłaniania ust oraz nosa w trakcie zakupów, będzie można odmówić sprzedaży. Nienoszenie maseczek stanie się uzasadnioną przyczyną odmowy sprzedaży.

Jeśli taki zapis pojawi się w ustawie covidowej, sprzedawcy będą mieli prawne uzasadnienie, by nie obsłużyć osób, które nie będą przestrzegały obowiązku noszenia maseczki podczas zakupów. Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez posłów, dlatego takie przepisy prawdopodobnie już niedługo wejdą w życie.

Co jeszcze oznacza to dla nas w praktyce? Wszystkie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia dotyczące tego, iż z powodów zdrowotnych nie są w stanie nosić maseczki, będą musiały je mieć praktycznie zawsze przy sobie do okazania pracownikom sklepów, którzy w przypadku braku zaświadczenia, będą mieli prawo do odmowy obsługi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Wprowadzenie w życie rozporządzenia może wywołać wiele konfliktów, zwłaszcza ze strony tzw. koronasceptyków, którzy nie wierzą w istnienie pandemii oraz odmawiają noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i podczas robienia zakupów. Po tym, jak zapis ostatecznie wejdzie w życie, będą oni jednak zmuszeni do tego, by zasłaniać usta oraz nos. W przeciwnym razie nie będą mieli możliwości wejścia do sklepu.

Podczas środowych obrad za wiodący projekt uznano ten najbardziej obszerny, czyli autorstwa PiS. Dotyczy on zmian niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym w związku z pandemią koronawirusa. Co takiego zakłada?

Projekt Prawa i Sprawiedliwości zakłada między innymi wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej w trakcie epidemii, podwyższenie ich wynagrodzeń czy ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza Unii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Lekarze biją na alarm. RMF właśnie przekazało pilny apel, wstrząsająca prawda wyszła na jaw

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Sytuacja epidemiczna w kraju z każdym dniem jest coraz poważniejsza. Nieustannie notujemy kolejne rekordy zachorowań. Sytuacja jest niepokojąca oraz wymaga podjęcia kolejnych działań przez rząd. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, premier Morawiecki jeszcze dziś ogłosi, że cała Polska zostanie objęta strefą czerwoną.

Podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dowiemy się, jakie dalsze kroki podejmie rząd w związku ze zwalczaniem pandemii koronawirusa. Jak podkreśla rząd, obecnie najważniejszym krokiem będzie szybkie wypłaszczenie krzywej zachorowań. Czy oznacza to dla nas kolejny lockdown? Taka opcja nie zostaje zupełnie wykluczona, może jednak zapaść dopiero w momencie zbliżania się do punktu krytycznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rysia i Krysia miały umrzeć na futra. Cudem je uratowano, ich oczy mówią wszystko
  2. Adam Małysz zdradził tajemnicę mediom. Powiedział o sytuacji polskich skoczków, ważne informacje przed Pucharem Świata
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Lekki i puszysty, po prostu ideał. Najlepszy przepis na biszkopt, który zawsze się udaje
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News