PiS ma kłopot przed wyborami. 80% Polaków ciężko odczuwa postępującą drożyznę w sklepach

PiS ma kłopot przed wyborami. 80% Polaków ciężko odczuwa postępującą drożyznę w sklepach

Zakupy, które miliony Polaków robią praktycznie codziennie, coraz bardziej obciążają domowy budżet. Wszystko przez podwyżki. Nie tylko małe lokalne sklepiki podnoszą ceny, a także popularne supermarkety, które do tej pory kusiły promocjami. Odczuwa to 80% Polaków.

Zakupy z każdym kolejnym miesiącem sprawiają, że w portfelu znajduje się coraz mniej pieniędzy. Szybki wzrost cen zauważono nie tylko wiosną i latem, kiedy ceny owoców i warzyw osiągały horrendalne stawki, ale też na co dzień, robiąc sprawunki w supermarketach. Różnice w cenach są mocno odczuwalne. Czy PiS powinien się bać?

Zakupy są zbyt drogie dla 80% osób. Wolą kupować mniej lub gorsze jakościowo produkty

Sondaż Pollstera odnośnie cen zakupów i odczuwalnych podwyżek dał niewiarygodne wręcz wyniki. Liczby mówią same za siebie - aż 37% osób z powodu cen kupuje o wiele mniej produktów i często zamienia je na tańsze, czasem gorsze jakościowo odpowiedniki. 44% pytanych zadeklarowało, że kupuje trochę mniej i rzadko zamienia je na produkty tańsze. Z kolei tylko 14% osób twierdzi, że w ogóle nie odczuło żadnej różnicy w portfelach.

14% to bardzo mało - w sondażu brały udział osoby o zróżnicowanych zarobkach i wieku. Być może niektórzy zarabiają na tyle dużo, że widocznie rosnąca inflacja kompletnie im nie przeszkadza. Jednak 80% osób mówią zgodnie - ceny są za wysokie i podstawowe produkty do zaopatrzenia lodówki kosztują wiele więcej niż jeszcze przed rokiem. To efekt transferów socjalnych.

Podwyżki najdotkliwiej odczują bezdomni, rolnicy oraz emeryci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy PiS wprowadzał w 2015 roku swój sztandarowy program dla rodzin 500 plus, świadczenie miało o wiele większą wartość niż dziś, po podwyższonej inflacji. Lipcowy sondaż IBRiS pokazał, która dokładnie grupa społeczna najbardziej odczuwa wzrost cen. Okazuje się, że to kobiety zarządzające domowym budżetem. Z badań wynika również, że podwyżki najdotkliwiej odczują bezdomni, rolnicy oraz emeryci.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]

2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Zauważalne problemy Polaków dotyczące cen na pewno przysporzą problemów partii rządzącej. Jeśli inflacja utrzyma się na dotychczasowym, rosnącym poziomie, programy socjalne nie będą już tak mocno doceniane, a społeczeństwo będzie domagać się obniżek cen żywności i usług lub podniesienia świadczeń. Nie wiadomo, jaką strategię obierze PiS jeśli wygra wybory.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: Na Temat

Następny artykuł