Czeka nas ogromny skok cen żywności? Niepokojące incydenty w Polsce, ministerstwo informuje

Czeka nas ogromny skok cen żywności? Niepokojące incydenty w Polsce, ministerstwo informuje Źródło: pxhere mohamed hassan

Zakupy będą pochłaniały coraz więcej pieniędzy? Czy czeka nas ogromny skok cen żywności? Ministerstwo informuje o niepokojących incydentach w kraju.

Zakupy żywności odbywają się według nieco zmienionych zasad. Teraz kiedy w Polsce trwa walka z koronawirusem, galerie handlowe pozostają zamknięte. Nie ma żadnych obaw, że pozostałe sklepy zostaną zamknięte. Politycy nieustannie przekazują wiadomości, że sklepy ani apteki nie zostaną zamknięte. Ostatnia fala wielkich zakupów i robienia zapasów sprawiła, że nieuczciwi sprzedawcy zaczęli podnosić swoje ceny. W tej sprawie wypowiedział się Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. 

Zakupy w czasach koronawirusa. Ceny idą w górę

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zauważa, że w kraju w związku z epidemią koronawiusa ceny produktów spożywczych poszły w górę. Zdaniem ministra zmiana cen w obecnej sytuacji jest nieetyczna i zasługuje na potępienie. 

- Nieuzasadnione podnoszenie cen produktów spożywczych jest działaniem na szkodę obywateli i naszego państwa. Nie ma zgody na nieuzasadnione podwyżki cen żywności - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z pojawiającymi się pytaniami, o to, czy zakupy będą kosztowały Polaków więcej, minister podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi rynku. 

Zakupy nie powinny pochłaniać więcej pieniędzy

- Ceny żywności płacone za surowce rolne są jednymi z niższych w Europie i podwyżki cen w sklepach nie są spowodowane przez rolników. Polska należy do państw o dużym potencjale produkcji rolnej, tak dużym, że musimy eksportować, aby rolnictwo mogło się rozwijać. Nieuczciwi kontrahenci, którzy chcieliby mniej płacić rolnikom, chcą jednocześnie zarobić, podwyższając ceny - dodał minister. 

Zarabianie na niepokoju Polaków nie jest czymś, na co rząd będzie pozwalał. Już zostało zapowiedziane, że Inspekcja Handlowa oraz Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji będą na bieżąco sprawdzać ceny żywności w sklepach, a kiedy zaobserwowana zostanie nieuczciwa podwyżka cen, nakładane będą sankcje karne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel ministra. W Polsce mamy już zarażenia poziome

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

- Żywności mamy pod dostatkiem, a zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego nieprzerwanie pracują. Chwilowe braki w zaopatrzeniu spowodowane były wzmożonymi zakupami, których nie przewidzieli handlowcy - zakończył minister, uspokajając Polaków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  3. Oszacowano, ile w Polsce będzie zarażonych. Liczby mogą niektórych przerażać
  4. Premier Morawiecki podejmie niebawem ważną decyzję. Chodzi o nasze dzieci
  5. Mama zrobiła zdjęcie swojemu dziecku w ramionach ojca. Zlinczowali ją w sieci, wszystko przez jedną rzecz
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News