Masz na suwaku litery YKK? Ważny znak, każdy powinien wiedzieć, co oznacza

Masz na suwaku litery YKK? Ważny znak, każdy powinien wiedzieć, co oznacza Źródło: Chris 73 Wikipedia.com

Zakupy to nieodłączny element naszej codzienności. Chociaż oczywiste jest, że te odzieżowe nie są zaliczane do kategorii pierwszej potrzeby, to nie ulega wątpliwości, że musimy co jakiś czas pojawiać się w sklepach i fundować sobie nowe ciuchy do naszej szafy. Zwróciłeś kiedyś uwagę na litery YKK widoczne zapewne na większości suwaków w swoich rzeczach?

Zakupy odzieżowe albo się kocha, albo nienawidzi. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy musimy się je od czasu do czasu robić. Rzeczy zwyczajnie się zużywają. Idąc na zakupy coraz częściej zwracamy uwagę na jakość wykonania produktu oraz jego skład. Mało kto jednak ma świadomość że większość suwaków ma napis YKK, a jeszcze mniej osób wie, co on oznacza.

Idąc na zakupy zwróć uwagę na suwak

Zakupy kurtki czy bluzy? Gwarantujemy, że niemal pewne jest, iż zamek błyskawiczny każdej z tych rzeczy najprawdopodobniej będzie nosił na sobie napis YKK. Możliwe, że czytając ten artykuł masz na sobie spodnie, które mają suwak tej firmy. To ważny znak, ale zapewne nie wiesz co oznacza. YKK to skrót od "Yoshida Kogyo Kabushikigaisha", czyli w wolnym tłumaczeniu "Yoshida spółka z o.o.". Ta japońska firma została założona w 1934 roku przez Tadao Yoshida. Mężczyzna zdecydował się na to, gdyż był niezadowolony z dotychczasowych suwaków oraz procesu ich produkcji. Wziął sprawy w swoje ręce i teraz jest prawdziwym gigantem. Jego firma odpowiada za około połowę światowej produkcji suwaków, to właśnie dlatego napis ten możesz znaleźć na większości swoich rzeczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To niesamowite ile suwaków rocznie produkuje firma

Czas powstania YKK idealnie wpasował się w światowy rozkwit tego rynku. To właśnie wtedy coraz popularniejsze stało się takie rozwiązanie i idąc na zakupy coraz rzadziej spotkać można było inną formę zapinania ciuchów. Szybszy sposób ubierania się okazał się hitem, pokochali go zarówno konsumenci, jak i producenci. Ci drudzy jednak musieli dbać o to, by półprodukt nie psuł się tak szybko i szukali lepszych firm, ponieważ to im obrywało się w momencie, gdy nowo zakupiona rzecz szybko się psuła. Odpowiedzią stała się firma Tadao Yoshidy, który usprawnił maszyny i stworzył solidny produkt. Obecnie japońska firma rocznie stwarza około 7 miliardów suwaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię

2. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje bliski współpracownik Jana Pawła II

Zaczynali skromnie, teraz jest prawdziwym gigantem

Idąc na zakupy zapewne w twoim koszyku wyląduje rzecz z zamkiem YKK. Firma zaczynała skromnie, a teraz odpowiedzialna jest za każdy etap produkcji suwaków. Sama przetapia metal, odlewa wszystkie części i składa gotowy produkt. Jak widać zamiast narzekać na to, że coś nam się nie podoba, warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić to czego oczekujemy od innych. Kto wie, może i wasz biznes za kilka lat będzie światowym liderem na rynku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. COVID-19 w reprezentacji Polski. Stwierdzono nowe zakażenie, cała drużyna w kwarantannie
  2. Najczęstszy błąd podczas kiszenia ogórków. Sprawdź, jak go uniknąć
  3. Od września wielka zmiana w szkołach, Ministerstwo potwierdziło. Nikt się nie spodziewał, rodzice łapią się za głowy
  4. Polacy dostają identyczną wiadomość, znamy treść. Są w niebezpieczeństwie, pod żadnym pozorem nie wolno odpowiadać
  5. Kulisy ślubu Jacka Kurskiego wyciekły do mediów. W pewnym momencie wszyscy zamilkli, gdy pojawiła się jedna osoba
  6. Wyciekły informacje na temat Andrzeja Dudy. Prezydent świętuje wygraną, nikomu by nawet nie przyszło do głowy gdzie

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News