Uwielbiana sieć milionów Polaków niebawem zniknie z kraju. Ostatnia szansa na zrobienie zakupów w cenach oferowanych przez sklep

Uwielbiana sieć milionów Polaków niebawem zniknie z kraju. Ostatnia szansa na zrobienie zakupów w cenach oferowanych przez sklep Źródło: pixhere

Zakupy wśród Polaków bardzo często robione były w popularnej sieci Tesco. Gdy pojawiła się informacja, że znane dyskonty znikną z kraju, wszyscy zastanawiali się, jaka marka je zastąpi. Dziś już wiadomo. Dodatkowo klienci mają teraz ostatnią szansę, by wybrać się na zakupy do sklepów Tesco, które zawsze zachęcało niskimi cenami.

Zakupy w Tesco w wielu miejscach w kraju są już niemożliwe. Klienci w niektórych polskich miastach mogą liczyć na to, że część sklepów pozostała otwarte. Zgodnie z informacją, która przekazana została jeszcze przed wybuchem pandemii, brytyjska spółka zamyka wszystkie sklepy Tesco w Polsce. 

Ostatnia szansa na zakupy w Tesco 

Jeszcze w ubiegłym roku spekulowano na temat tego, jaki los czeka sklepy Tesco w Polsce. Dziś pojawił się oficjalny komunikat, który rozwiał wszelkie wątpliwości. Okazuje się, że została już podpisana umowa pomiędzy brytyjskim detalistą Tesco a Salling Group, duńska grupą detaliczną, która jest właścicielem Netto Polska. 

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, Salling Group przejmie 301 sklepów i dwa magazyny, a także zatrudni 7 tysięcy pracowników, którzy wczęśniej pracowali dla Tesco.

- Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie - przekazał Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zakupy już nie w Tesco, a w Netto. Jakich zmian mogą się spodziewać Polacy?

Netto ma przekształcić sklepy, które wcześniej należały do Tesco w okresie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia  zakończenia transakcji. Do tego czasu wszystkie sklepy mają wciąż działać pod szyldem Tesco. Każdy sklep będzie miał opracowany szczegółowy plan działania na czas, zanim dojdzie do przekształcenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

- Transakcja stwarza ogromne możliwości rozwoju zarówno naszym pracownikom, jak i naszym partnerom biznesowym. Chcemy kontynuować współpracę z naszymi najlepszymi dostawcami i partnerami, aby wspólnie dostarczać klientom wartość, jakiej oczekują i z jakiej jesteśmy znani. Jestem przekonany, że wraz z naszymi nowymi współpracownikami zapewnimy polskim klientom bezkonkurencyjną ofertę, atrakcyjny stosunek jakości do ceny i wspaniałe doświadczenie zakupowe w nadchodzących latach - dodał Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Koronawirus na weselu w Olsztynie. Najgorszy scenariusz właśnie się sprawdził

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News