Oburzające zachowanie sklepów, żerują na koronawirusie. Rząd podejmuje zdecydowane kroki

Oburzające zachowanie sklepów, żerują na koronawirusie. Rząd podejmuje zdecydowane kroki Źródło: youtube.com polsatnews.pl

Robiąc zakupy, musicie wiedzieć, że w obecnej sytuacji sklepy żerują na swoich klientach. Rząd postanowił podjąć w tej sprawie zdecydowane kroki.

Zakupy na zapas to wciąż z częściej poruszanych tematów w Polsce od momentu, gdy zadecydowano o kwarantannie. Z każdym dniem przybywa zarażonych wirusem, dlatego Polacy masowo udają się do sklepów, by zaopatrzyć się w produkty spożywcze z długim terminem ważności. Od kilku dni sytuacja nie ulega zmianie, choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że sklepy zaczęły wykorzystywać rosnący poziom konsumpcjonizmu w kraju. Widząc to, rząd nie mógł dłużej siedzieć z założonymi rękami. 

Jak bezpiecznie zrobić zakupy? Rząd reaguje na oburzające zachowanie sklepów 

Coraz szersze grono klientów zauważa, że niektóre markety postanowiły "skorzystać" z nadarzającej się okazji do dodatkowego zysku i widząc panikę powstałą wokół koronawirusa oraz masowe zakupy Polaków, podniosły ceny najczęściej kupowanych produktów. Z dnia na dzień ceny za ryże, makarony czy papier toaletowy stały się nawet o kilka złotych wyższe. Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie zamierza dłużej tego tolerować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Docierają do nas sygnały o rażącym podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych i artykułów higienicznych. - zaczął Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, dodając, że odpowiednie kroki w tej sprawie zostały już podjęte. - Podjąłem decyzję o powołaniu specjalnego zespołu w urzędzie, który będzie monitorował ceny. Jeśli praktyki zostaną potwierdzone, podejmiemy dalsze działania ograniczające tego typu negatywne zachowania - dodał.

Ceny będą kontrolowane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. UOKiK nie wyklucza również, że w przypadku wykrycia żerowania na obecnej sytuacji i podnoszenia cen dojdzie do interwencji "z zakresu nieuczciwego wykorzystania przewagi kontraktowej w sektorze rolno-spożywczym w odniesieniu do małych i średnich firm, których umowy na dostawę produktów mogą nie być respektowane". 

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Właśnie wzrósł bilans zakażeń koronawirusem w Polsce

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

- Dzięki współpracy z Allegro, które wykazało się odpowiedzialną postawą, wyeliminowano ponad 50 tysięcy ofert produktów mających rzekomo pomóc w walce z koronawirusem. Dostajemy również skargi na sprzedawanie podstawowych produktów na marżach naruszających zasady współżycia społecznego. Wiele osób próbuje wykorzystać obecną sytuację biznesowo - nie może być jednak mowy o zarabianiu na strachu obywateli – wyjaśnia Tomasz Chróstny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grupa krwi może zwiększać podatność na koronawirusa. Ciekawe spostrzeżenie chińskich badaczy
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  3. Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy
  4. Zapadła decyzja ws. pieniędzy Polaków. Wszystko zacznie się od jutra
  5. RMF: Rząd chce przywrócić handel w niedziele. Niespodziewana wiadomość z ostatniej chwili
  6. Stało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikaty

Źródło: money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News