Wolicie zakupy w wielkich dyskontach czy małych, lokalnych sklepach?

Wolicie zakupy w wielkich dyskontach czy małych, lokalnych sklepach? Źródło: public domain pictures George Hodan

To jak i gdzie robimy zakupy jest bardzo ważne. Nie tylko ze względu na panującą obecnie pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Niektórzy z nas wolą rzadsze wycieczki do wielkich dyskontów, w których zaopatrujemy się w zapasy na cały tydzień. Inni natomiast nie widzą problemu w częstym i regularnym odwiedzaniu małych, lokalnych sklepów. Z jakiej opcji wy korzystacie najczęściej?

Zakupy zarówno w wielkich dyskontach, jak i małych, lokalnych sklepach, mają swoje wady i zalety. Często wybieramy duże markety, ponieważ wydaje nam się, że są bardzo dobrze zaopatrzone, a w dodatku oferują niższe ceny powszechnie używanych produktów. Tam jednak zdarza nam się spędzić dużo czasu w kolejkach do kas. Natomiast za korzystaniem z osiedlowych sklepów przemawia wygoda.

Panującej pandemii koronawirusa towarzyszy dyskusja na temat tego, gdzie powinniśmy robić zakupy. Chociaż wielkie dyskonty mogą być lepiej wyposażone i oferować nam niższe ceny, to właśnie tam dochodzi do gromadzenia się dużych kolejek. W dodatku towar z półek znika w bardzo szybkim tempie. Natomiast osiedlowe sklepy, mimo że zazwyczaj są trochę droższe, również zazwyczaj są odpowiednio zaopatrzone. Na pewno w obu typach sklepów znajdziemy podstawowe produkty, jak papier toaletowy i jedzenie. Przy okazji nie narażamy się też na przebywanie w tłumie.

Mieszkańcy wciąż dyskutują o tym, gdzie najlepiej robić zakupy. A co wy myślicie na ten temat? Wybieracie regularne i częste wyjścia do osiedlowego sklepu, czy robienie zapasów w wielkich dyskontach?

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News