Nikt nie mówi o ogromnej zmianie we wszystkich sklepach. Niebawem wejdzie w życie, Polacy nie będą zadowoleni

Nikt nie mówi o ogromnej zmianie we wszystkich sklepach. Niebawem wejdzie w życie, Polacy nie będą zadowoleni Źródło: unsplash.com Mehrad Vosoughi

Zakupy nie będą już takie same. Aż trudno uwierzyć, że nikt nie mówi o ogromnej zmianie, do której już niebawem Polacy będą musieli się dostosować. Opinia publiczna raczej nie będzie zadowolona z tego powodu. Niestety, nie ma już odwrotu.

Zakupy, czy to spożywcze, czy ubraniowe i meblowe, są nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że społeczeństwo na każdym kroku domaga się pewnego komfortu z tym związanego. Mimo ciągłych starań na niektóre kwestie Polacy zwyczajnie nie mają wpływu i tak też jest tym razem. Szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał, w naszym życiu, konkretnie w sferze handlu, zajdą ogromne zmiany. 

Nikt nie mówi o wielkiej zmianie we wszystkich sklepach. Zakupy już nie będą takie same

Jak donosi portal Business Insider, z dniem 1 lipca życie Polaków ulegnie diametralnej zmianie. Niewielu wciąż zdaje sobie sprawę z tego, że z początkiem nowego miesiąca, w ramach tzw. matrycy, wejdą w życie nowe stawki VAT. Oznacza to, że za podatek za niektóre produkty będzie o wiele wyższy, a za niektóre - niższy. Choć druga opcja może szczerze ucieszyć opinię publiczną, pierwsza już niekoniecznie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z informacji przekazywanych przez Business Insider wynika, że ustawa miała zostać wprowadzona już wcześniej, bo 1 kwietnia tego roku, ale z powodu epidemii koronawirusa rząd został zmuszony do odłożenia jej na dalszy plan. Teraz jednak odwrotu już nie ma. Jak podkreśla portal, jedną z głównych zmian, jaka spadnie na Polaków, jest taki sam VAT za pieczywo i ciastka. Od 1 lipca zawsze będzie to 5%.

Z dalszych szczegółów wynika, że tyle samo klienci będą również płacić za przyprawy (dotychczas za niektóre płacili 23%, a za inne 5%, teraz będzie to zawsze 8%). Za co jeszcze konsumenci zapłacą niższy VAT? Będą to produkty dla niemowląt, jak żywność czy pieluszki - 5%. Z kolei VAT na zupy i żywność dietetyczną zmieni się z 8% na 5%. Dokładnie taki sam zabieg zostanie zastosowany w przypadku owoców tropikalnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, Kasia Cichopek i jej mąż potwierdzili, nie ma już szans na powrót. Zakończyli wspólną przygodę, teraz chcą się zająć swoim życiem. Nie wezmą udziału w "Tańcu z gwiazdami"

2. Śmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatki

Niestety, są też produkty, za które przyjdzie Polakom zapłacić więcej. Według ustaleń Business Insider będą to ośmiorniczki oraz inne skorupiaki, czyli dobra luksusowe, wzrosną z 5% na aż 23%. Podobnie będzie z drewnem opałowym – z 8% na 23% i lodem używanym do celów spożywczych - z 8% na 23%. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Już od piątku rząd luzuje kolejne obostrzenia. Ważna wiadomość dla wszystkich polskich fanów sportu
  3. Przyjaciel Martyniuków ujawnił mediom wstrząsające fakty. Będzie rozwód, już nie ma odwrotu. Zenek cały czas jeździ do młodziutkiej żony syna, by wspierać ją w trudnych chwilach
  4. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły
  5. Kupiła nowe buty, mąż chciał zobaczyć paragon. Powód nie mieści się w głowie
  6. Na zdjęciu ukryta jest panda. Najlepsi widzą ją już po 20 sekundach, reszta szybko się poddaje

Źródło: Business Insider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News