Wyszedł na jaw przekręt żerujący na klientach słynnego sklepu. Wielu się nabrało, nie mieści się w głowie

Wyszedł na jaw przekręt żerujący na klientach słynnego sklepu. Wielu się nabrało, nie mieści się w głowie Źródło: Decathlon Polska YouTube.com

Zakupy przy użyciu kuponu promocyjnego oferowanego na Facebooku to kolejna próba oszustwa. Wielu klientów firmy Decathlon może nieświadomie podać oszustom dane, które sprawią, że mogą znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie. Przekręt żeruje na nieuwadze klientów, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Zakupy w Decathlonie są szczególnie w okresie wakacyjnym bardzo popularne. Polacy chętnie odwiedzają sklepy sieci, gdzie znaleźć można szeroki asortyment niezbędny zarówno przy górskich wędrówkach, jak i planując wylegiwanie się na plaży. Okazuje się, że oszuści znów zdecydowali się wykorzystać naszą nieuwagę. Planując zakupy, wiele osób dało się nabrać na ich podstęp.

Chcesz otrzymać kupon na zakupy w Decathlon? Uważaj, to oszustwo

Planowanie zakupów w Decathlon na wakacyjne wojaże sprawiło, że wiele osób z zaciekawieniem odnotowało informację o rozdawanych przez sieć kuponach z okazji 28 lat funkcjonowania na polskim rynku. Na Facebooku pojawił się post sponsorowany, w którym informowano o możliwości odebrania kuponu o wartości 500 złotych do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Decathlon. Czujność wzbudza fakt, że sieć nie jest obecna w Polsce 28 lat, a jedynie 19, dodatkowo strona oferująca zniżkę na zakupy powstała 13 lipca, a liczba polubień jest wyjątkowo niska jak na tak wielką sieć o międzynarodowym zasięgu. Okazuje się, że to kolejny sprytny sposób oszustów na to, aby uzyskać dostęp do danych wrażliwych udostępnianych przez osoby chcące otrzymać kupon.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Musisz najpierw udostępnić wszystkie swoje dane, dopiero po tym otrzymasz kupon na zakupy

Klienci nie zwrócili uwagi na nieścisłości oraz niepokojące niedociągnięcia na stronie i formularzu, do którego przekierowuje link dodany do postu na Facebooku. Niestety wiele osób podało swoje dane wrażliwe i wyraziło szereg zgód na przesyłanie ofert handlowych przez różnego rodzaju firmy, w nadziei na otrzymanie kuponu na zakupy o wartości 500 złotych. O podejrzanej stronie informowali zarówno sami użytkownicy Facebooka, jak i dziennikarze, którzy zdecydowali się zapytać Decathlon o stanowisko w tej sprawie oraz potwierdzić, że fanpage należy do oficjalnych kanałów sieci sklepów.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina Jerzego Stuhra wystosowała pilny apel do wszystkich Polaków. Ciężko powstrzymać łzy

2. Pilna decyzja GIF. Wycofano aż 11 partii leków

Oszuści podszywają się pod Decathlon

- Informujemy, że strona podszywa się pod Decathlon Polska Sp. z o.o. Działanie to jest oszustwem i zostało już zgłoszone do Facebooka jako niezgodne ze standardami społeczności - można przeczytać w odpowiedzi na zapytanie redakcji portalu Dobre programy. Decathlon to bardzo popularna wśród Polaków sieć sklepów, świadczyć o tym może chociażby ilość osób biorących udział w akcjach organizowanych przez miłośników sportu pracujących w placówkach w całym kraju, a na oficjalnym kanale na YouTubie można zobaczyć wiele akcji organizowanych w ramach propagowania zdrowego trybu życia -czytamy w oświadczeniu wydanym przez sieć sklepów Decathlon.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Rzucił się w ogień, by ratować człowieka
  2. Mowa ciała i gesty mówią więcej niż słowa. Ekspert ujawnił, co naprawdę czuła Agata Duda podczas wystąpienia, aż ciężko uwierzyć
  3. Fani zdruzgotani, Piotr Kraśko odchodzi z „DDTVN”. Jest oficjalne oświadczenie TVN
  4. Lepiej przenigdy nie kupować wody smakowej ze sklepu. Prawda o napoju przyprawia o mdłości
  5. Klientka cukierni myślała, że zapłaci 2 zł. Kwota zwaliła ją z nóg, przesada?
  6. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze

Źródło: Dobre programy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News