Planujesz zakupy w tych sklepach? Na dostawę trzeba czekać nawet 3 tygodnie

Planujesz zakupy w tych sklepach? Na dostawę trzeba czekać nawet 3 tygodnie Źródło: Unsplash Gabrielle Ribeiro

Nie da się ukryć, że zakupy wielu z nas w ostatnim okresie spędzają sen z powiek. Niestety w niektórych sklepach dostawa towarów może trwać o wiele dłużej niż zazwyczaj. Warto zwrócić na to uwagę przy planowaniu zakupów.

Zakupy w ostatnich dniach mogą sprawiać spore problemy. Wiele osób zaczęło robić je na zapas w obawie przed obostrzeniami dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego. Część sklepów ma poważne opóźnienia w kwestii dostaw. Niektóre mogą trwać nawet trzy tygodnie.

Wielkie zakupy i pustki na sklepowych półkach

Zagrożenie związane z pandemią sprawiło, że zakupy stały się jeszcze bardziej uciążliwe. Sklepy codziennie wyglądają tak jak w okresie przedświątecznym. Półki z makaronami i ryżem świecą pustkami. Sama wyprawa do sklepu sprawia, że w znacznym stopniu narażamy się na zarażenie koronawirusem. W takiej sytuacji wiele osób zdecydowało się zrobić zakupy przez internet. Niestety w niektórych przypadkach to również może być utrudnione. Znane sklepy wydały komunikaty w tej sprawie.

Technologia nie raz potrafi ułatwić nam życie. Sieć daje ogromne możliwości. Dotyczą one również zakupów. Nie od dziś wiadomo, że część sklepów umożliwia zaopatrzenie się produkty za pomocą strony internetowej. Wówczas kurier dostarcza nam zakupy do naszego domowego zacisza. Część osób aktualnie może spotkać się z nie lada rozczarowaniem. Kilka sklepów ma poważne opóźnienia w dostawach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaczne opóźnienia w realizacji zamówień

Zakupy przez internet zmniejszają ryzyko infekcji, jednak z uwagi na duże zainteresowanie tą formą nabywania dóbr, one również napotkały na problemy. W niektórych sklepach możemy czekać nawet blisko trzech tygodni na swoje zakupy.

Na stronach sklepów internetowych Frisco oraz Auchan pojawiły się komunikaty dotyczące wydłużonego okresu dostawy. Najbliższy możliwy termin dostarczenia produktów przypada w Auchan na dzień 21 marca. Frisco zmieniło zasady zamówień. Na ich stronie najpierw rezerwuje się termin dostawy, a pięć dni przed nim dostaje się możliwość wyboru produktów. Jednak w niektórych sklepach sytuacja wygląda znacznie gorzej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Największe opóźnienia w dostawach dotyczą sieci Tesco. W ich przypadku na zakupy można oczekiwać nawet do 1 kwietnia. To blisko trzy tygodnie. W związku z tym warto zainteresować się zakupem niezbędnych rzeczy z wyprzedzeniem. Niespodzianka związana z opóźnieniem może w znacznym stopniu pokrzyżować nasze plany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
  4. Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków
  5. Blamaż urzędników, są zdjęcia. Pokazano, jak naprawdę "walczą" z wirusem
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: WP Finanse

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News