Zrobiła zakupy w lumpeksie za 2 zł. Po chwili poznała prawdę, która zwaliła ją z nóg

Zrobiła zakupy w lumpeksie za 2 zł. Po chwili poznała prawdę, która zwaliła ją z nóg Źródło: wikipedia

Dziewczyna zrobiła zakupy za 2zł. Nie wiedziała, że wyniosła z lumpeksu coś bardzo cennego. Prawda, którą usłyszała od fachowca, zszokowała ją.

Basia Morawiak bardzo często robiła zakupy w lokalnych lumpeksach, ale jeszcze nigdy nie trafiła na taką ofertę. Wydała 2 złote na interesującą rzecz, która okazała się bardzo wartościowa.

Robiąc zakupy w lumpeksie, nastolatka znalazła marynarkę ze złoto-bordowymi zdobieniami. Dziewczyna postanowiła wykorzystać okazję i zapłaciła za nią jedynie 2 złote. Nie miała jeszcze świadomości, że nabyła drogocenny zabytek. Do tego niecodziennego zakupu doszło w Bydgoszczy.

Wyjątkowe zakupy w bydgoskim lumpeksie

Po tym, jak 18-latka zrobiła zakupy, postanowiła przyjrzeć się bliżej kupionej marynarce. Po konsultacji ze swoim korepetytorem dowiedziała się, że kurtka mogła należeć do brytyjskiego wojskowego. Tak zaczęła się niezwykła historia marynarki znalezionej w bydgoskim lumpeksie. Okazało się, że należała do mundurowego Royal Navy z czasów II Wojny Światowej.

- Właściwa ocena tej marynarki nie nastręczy kłopotów fachowcowi, ale dla laika to trudne – ocenia Wojciech Bartoszek, dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Dodaje, że mundury trafiają do muzeum bardzo rzadko. – Nie więcej niż kilka rocznie. A wojenne i przedwojenne jeszcze rzadziej. Gdy są dobrze zachowane, nawet niekompletne – to prawdziwe rarytasy. Najczęściej ludzie przynoszą nam zdjęcia. Rocznie z fotografiami dokumentującymi działania wojska i ludzi z nim związanych zgłasza się 50-100 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niecodzienne zakupy Basi Morawiak miały jeszcze ciekawszy finał. Odnaleziono syna właściciela wojskowej kurtki. Okazał się być profesorem na jednym z amerykańskich koledżów. Wywnioskował, że marynarka prawdopodobnie trafiła do lumpeksu po wielkim sprzątaniu domu jego ojca, który następnie sprzedano. Mężczyzna zgodził się przekazać ją do muzeum.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła
2. Wyszło na jaw dopiero po śmierci Lipko. Niewyobrażalne

Tak zakupy w lumpeksie skończyły się niezwykłą historią. Ubranie okazało się być wojskową kurtką komandora podporucznika Royal Navy. Basia Morawiak kupiła ją za jedyne 2 złote w lumpeksie przy Placu Poznańskim. Muzealnicy zgodzili się, że marynarka świetnie uzupełnia ich kolekcję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Co się stało z Urbańskim? Wygląda tragicznie, porażająca zmiana wyglądu gwiazdora
  4. Na zdjęciu zakamuflowało się 6 żołnierzy. Tylko 1 na 10 osób jest w stanie znaleźć wszystkich, reszta poddaje się po 5 minutach szukania
  5. Pan młody odkrył zdradę żony tuż przed ślubem. Z zemstą poczekał do wesela, wtedy puścił nagranie z ukrytej kamery

źródło: BiznesInfo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News