Już niedługo ceny we wszystkich polskich sklepach mogą się całkowicie zmienić. Wszystko przez likwidację jednej drobnej rzeczy

Już niedługo ceny we wszystkich polskich sklepach mogą się całkowicie zmienić. Wszystko przez likwidację jednej drobnej rzeczy Źródło: Unsplash/Markus Spiske

Zakupy w najbliższym czasie mogą wyglądać inaczej niż do tej pory. Większość ankietowanych domaga się tej zmiany od rządu - jeśli do tego dojdzie, w sklepach zmienią się ceny.

Zakupy niejednokrotnie kończyły się pytaniem kasjerki "czy może być winna jeden grosz". Jednak te czasy mogą odejść w niepamięć, po tym, jak respondenci wypowiedzieli się na temat planów zmiany polityki walutowej. Jeśli sprawą zainteresuje się rząd, może nas czekać rewolucja w sklepach.

Coraz częściej za zakupy płaci się bezgotówkowo. To może oznaczać spore zmiany w przyszłości

Na popularności przybierają transakcję bezgotówkowe. Coraz mniej osób płaci przy pomocy bilonu i banknotów. Płacenie kartą, klasycznie, czy zbliżeniowo, czy też telefonem - staje się coraz popularniejsze. Jednak nie oznacza to, że doczekamy się niedługo całkowitej eliminacji gotówki, choć pewne jej zmiany według wielu Polaków by się przydały.

"Wirtualna Polska" za pomocą panelu badawczego Ariadna, przeprowadziła badanie na próbie 1057 respondentów w wieku powyżej 18 lat, których zapytano o pomysł wycofania z obiegu monet o nominale jednego grosza. Okazało się, że całkiem spora część badanych poparła ten pomysł.

Zakupy byłby inne niż dotychczas. Sklepy musiałyby zmienić politykę cenową

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

35% badanych na pytanie o wycofanie jednogroszówek z obiegu odpowiedziało "zdecydowanie tak", taki sam odsetek "raczej tak". Zaledwie 5% było zdecydowanych na nie i jedynie 6% stwierdziło, że "raczej nie". Pozostały procent to osoby, którym trudno było odpowiedzieć na to pytanie. Ponadto aż 63% respondentów zdawało sobie sprawę z tego, że produkcja monet o nominale jednego grosza jest droższa niż ich faktyczna wartość.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił wcześniej do domu. Gdy przypadkiem zobaczył co wyprawia żona, złożył papiery rozwodowe
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Gdyby faktycznie doszło do wyeliminowania monet jedno i dwugroszowych z obiegu, wszystkie sklepy musiałyby zmienić swoją politykę cenową. Nareszcie skończyłyby się ceny ze słynnym "0,99" na końcu, a wszystkie musiałyby być zaokrąglone do pięciu groszy. Oznaczałoby to, że w portfelach nosilibyśmy znacznie mniej bilonu i zmalałby problem z wydawaniem reszty w sklepach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. Tata ma nadzwyczaj marudną córkę. Mama po kryjomu nagrała, jak "załatwił" spryciulę
  4. Nie zauważył, że syn umierał, bo wolał pracować. Po wszystkim napisał przejmujący list do wszystkich rodziców
  5. Mało kto wie, że każdy z nas ma 2 znaki zodiaku. Prawie wszyscy mylą się przy odczytywaniu horoskopu

Źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News