GIS pilnie wycofuje produkt, który niemal każdy ma w kuchni. Lepiej go wyrzucić, spożycie może mieć opłakane konsekwencje
.
Klaudia Bochenek - 3 Maja 2020

GIS pilnie wycofuje produkt, który niemal każdy ma w kuchni. Lepiej go wyrzucić, spożycie może mieć opłakane konsekwencje

Zakupy, które ostatnio robiliśmy, mogły poskutkować kupnem produktu, który jest teraz pilnie wycofywany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Każdy ma go w kuchni i używa do wielu potraw. Lepiej natychmiast wyrzucić go do kosza, stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia.

Zakupy w jednym z polskich dyskontów mogły poskutkować nabyciem przyprawy, która może doprowadzić do ostrego zatrucia. Znamy nazwę, producenta i numery partii wycofane przez GIS.

Jeśli w ostatnim czasie robiłeś tam zakupy, sprawdź swoją szafkę z przyprawami

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, z którym każdy powinien się zapoznać. Jak się okazuje, w jednej z popularnych przypraw znaleziono bakterie Salmonelli. Chodzi dokładnie o "Bazylię otartą" firmy Bolinero. Importerem przyprawy jest ACOR Sp. z o.o., a dystrybutorem sklepy Netto. Z półek zniknęły już partie przypraw, które mogą zawierać w sobie bakterie Salmonelli, jednak wielu kupujących może być nieświadomych, że niedawno nabyli truciznę w proszku.

noworodek odmienił życieSzukała psa po całym domu. Gdy w końcu go znalazła, natychmiast złapała za telefonCzytaj dalej

Wycofano dwie partie produktu o numerach 19.11 oraz 19.12. Ich minimalny termin przydatności do spożycia to 31.08.2021.

- Produkt: Bazylia otarta, Importer: ACOR Sp. z o.o., ul. Rawicka 43, 63-700 Krotoszyn, Zakład Konfekcjonujący: P.P.H.U. MAGRAMA, ul. Zaściankowa 48, 71-230 Szczecin, Dystrybutor: NETTO Sp. z o.o., ul. Motaniec 34, 73-108 Kobylanka - takie informacje możemy znaleźć na stronie GIS.

Zatrucie Salmonellą może doprowadzić również do śmierci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska obawia się o rodzinę. Nagle jej życie bardzo się zmieniło, smutne informacjeCzytaj dalej

Niestety, pałeczki Salmonelli są o tyle niebezpieczne, że mogą przetrwać bardzo długo w suchym produkcie, przy sprzyjających warunkach. Nawet używając przyprawy przed terminem nadającym się do spożycia, możemy ryzykować zatrucie. Jeśli w ostatnim czasie odwiedzaliście sklepy Netto i zaopatrywaliście się w przyprawy, lepiej sprawdzić, czy w szafkach nie ma bazylii z felernej partii.

Dzisiaj grzeje:

1. Cała Polska trzymała kciuki. Niestety, dziecko nie żyje, ogromna tragedia
2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Zazwyczaj zatrucie bakteriami Salmonelli objawiają się biegunką, gorączką, bólami brzucha i skurczami w okolicach jelit. Choroba najczęściej mija po kilku dniach. Niestety, w skrajnych przypadkach zakażenie może doprowadzić nawet do śmierci z powodu sepsy. Warto pamiętać, że pałeczki Salmonelli bardzo łatwo przenoszą się z człowieka na człowieka przy niezachowaniu higieny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na co dzień pracuje z zakażonymi koronawirusem. Spotkała ją za to kara ze strony wandali
  2. Wielki gwiazdor zatrzymany przez policję. Bił swoją dziewczynę tak, że straciła ciążę. Przerażające zdjęcia (FOTO)
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Wreszcie miliony Polaków zachwyconych. Od jutra ogromna zmiana w każdym sklepie

Psy poznają szczeniakaW domu pojawił się maleńki szczeniak. Reakcja psów zaskoczyła właścicieli, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Źródło: Webniusy, ABC Zdrowie, gis.gov

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News