Egipski czosnek z Polski? Inspekcja handlowa wchodzi do sklepów w Polsce

Egipski czosnek z Polski? Inspekcja handlowa wchodzi do sklepów w Polsce

Zakupy pod lupą inspekcji handlowej. Urzędnicy i konsumenci coraz częściej spotykają się z problemem złego znakowania produktów pod kątem kraju pochodzenia. Incydentów nie brakuje, a błędy i oszustwa sprzedawców spędzają sen z powiek klienteli.

Zakupy są codziennością każdego polskiego gospodarstwa domowego. Kupno owoców, warzyw i innych produktów bywa ostatnimi czasy dość kłopotliwe dla klientów, którzy padają ofiarą złego znakowania artykułów. Inspekcja handlowa wejdzie do polskich sklepów, aby przeprowadzić dogłębną kontrolę w sprawie rzekomych przekłamań sklepikarzy.

Zakupy sprawdzane przez inspektorów. Nieprawidłowości przy znakowaniu produktów

Klienci coraz częściej zgłaszają, że mają duże problemy przy dokonywaniu zakupów spożywczych. A wszystko przez nieuczciwe praktyki sklepów, które sprzedają źle oznakowane artykuły.

- Na przykład rzekomo polski seler pochodził z Holandii, o czym informowało opakowanie. Wywieszka przy czosnku mówiła, że pochodzi on z Polski, ale z faktury wynikało, że jest z Egiptu. Zdarzało się też (46 partii), że na wywieszce przy produkcie podane było kilka krajów pochodzenia. Na przykład cebula "pochodziła" jednocześnie z Polski, Francji, Holandii i Słowacji, a konsument nie wiedział, który z krajów jest właściwy - napisano. Dziewięć partii w ogóle nie miało informacji o kraju pochodzenia - czytamy we wtorkowym komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

UOKiK walczy z nieprawidłowościami

Zdaniem urzędników z inspekcji handlowej, nieuczciwe praktyki stają się coraz bardziej powszechne wśród sprzedawców, którzy nie chcą się przyznawać do importowania artykułów spożywczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Nastolatka poszła spać z ładującym się telefonem przy głowie. Nie żyje

- Sprzedawcy i dostawcy mniej lub bardziej świadomie wykorzystują ten fakt, przypisując polskie pochodzenie zagranicznym warzywom i owocom. Musimy walczyć z takimi praktykami, żeby konsument zawsze wiedział, co i skąd kupuje. Dlatego kontrole Inspekcji Handlowej są bardzo ważne - wskazał wiceprezes Urzędu Tomasz Chróstny

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Agata Duda założyła takie buty, że aż oczy bolą od patrzenia. Zdjęcie z Brukseli podbija sieć
  4. Jackowski twierdzi, że na polskich ulicach dojdzie niedługo do strasznych wydarzeń. Jego wizja budzi niepokój
  5. Co za kompromitacja, Gessler o tym milczy. Kolejna restauracja po "Kuchennych Rewolucjach" upadła
     

Źródło: TVN24Bis

Następny artykuł