Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady

Koniec problemów z zakupami i kolejkami. Biedronka i LIDL wprowadzają nowe zasady Źródło: Wikipedia Henryk Borawski

Zakupy niedługo staną się ponownie na językach wszystkich. Po pierwszej fali rekordowego opróżniania sklepowych półek, prawdopodobnie zbliża się druga. To wszystko za sprawą nadchodzących świąt Wielkiejnocy. Co prawda będą to święta inne niż wszystkie, nie tak huczne jak przeważnie, jednak nadal będą przez Polaków obchodzone w gronie najbliższych.

Zakupy świąteczne zawsze wiązały się z dużym obciążeniem dla sklepów. Wydawaliśmy więcej niż przeważnie, aby na stołach niczego nie zabrakło. W tym roku wszystko będzie odbywać się inaczej. Niektóre sieci postanowiły zmienić zasady swojego działania na ten czas.

Zakupy w sklepach na specjalnych zasadach

Zakupy w czasie epidemii obarczone są dodatkowymi obostrzeniami. Obecnie rząd wprowadził specjalne godziny, kiedy sklepy udostępniają swoją przestrzeń jedynie dla osób starszych. W godzinach 10-12 osoby powyżej 65. roku życia mogą dokonać zakupów, w tym czasie nie powinni zostać wpuszczeni klienci młodsi, ma to skutkować zwiększeniem bezpieczeństwa seniorów. Dodatkowo na czas wizyty w sklepie konieczne jest korzystanie z rękawiczek jednorazowych, a sklepy powinny pilnować żeby na jedną kasę przypadało maksymalnie 3 klientów. Nowe obostrzenia spowodowały, że przed sklepami zaczęły tworzyć się kolejki, sieci postanowiły zareagować.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Biedronka zdecydowała się na niecodzienne rozwiązanie

Zakupy przed świętami w Biedronce klienci będą mogli zrobić przez całą dobę. Popularny dyskont wydłuża godziny otwarcia sklepów. Teraz działać będą one od 6 do 24, a w dniach poprzedzających święta, czyli od wtorku 7 kwietnia do piątku 10, sklepy otwarte będą 24h. W ten sposób zakupy robione przez klientów powinny rozłożyć się godzinowo, dzięki czemu uniknie się tworzenie dużych skupisk ludzi.

- Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę - napisano w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna pod Biedronką nagle osunął się na ziemię i umarł. Reakcja świadków zdumiewa

2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

Nie tylko Biedronka

Zakupy w innych godzinach wykonają także klienci Lidla. Te sklepy także będą otwarte w godzinach 6-24. Jednocześnie nie wszędzie, a tylko tam gdzie będzie to możliwe, sklepy także postarają się udostępnić klientom możliwość kupna potrzebnych produktów przez całą dobę. Jak funkcjonować będą one po okresie świąt nie jest to jeszcze znane. Decyzje podjęte przez popularne dyskonty mają ułatwić konsumentom skompletowanie niezbędnych zakupów przedświątecznych bez zwiększania ryzyka zarażenia się koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpitale w Nowym Jorku szykują się do wprowadzenia nowej metody walki z koronawirusem. Czy nadchodzi przełom?
  2. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  3. Wyszła przed dom, po kilku krokach była świadkiem porażającej sceny. Natychmiast wyciągnęła telefon
  4. Agata Duda nagrała apel do wszystkich Polaków. Już po pierwszych słowach ciarki przechodzą po plecach
  5. Jacek z "Królowych życia" okradziony. Zgłasza sprawę i prosi fanów o pomoc
  6. Policja została wezwana do skandalicznego zajścia w Biedronce. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News