Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma

Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma Źródło: YouTube Eskulapa - uczymy ratować życie

Panująca pandemia sprawiła, że zakupy będziemy mogli robić wyłącznie z dostosowaniem się do nowych zasad. Jedną z nich jest obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych. Niestety można je uznać za towar deficytowy.

Od jutra zakupy będzie można robić wyłącznie w jednorazowych rękawiczkach. Jednak ich zdobycie nie jest najłatwiejszym zadaniem. Nie da się ukryć, że zagrożenie epidemiologiczne, z którym mamy do czynienia utrudnia zdobycie niektórych produktów. 

Obostrzenia i ich wpływ na zakupy

Z całą pewnością zakupy można zaliczyć do czynności, które mogą być potencjalną sposobnością na zetknięcie się z zainfekowaną osobą. W związku z tym konieczne było podjęcie stosownych kroków mających zminimalizować prawdopodobieństwo zarażenia. Rząd wprowadził regulacje, dzięki którym zakupy mają być bezpieczniejsze. Jednym z nich są rękawiczki jednorazowe.

Wiele sklepów wprowadziło środki bezpieczeństwa, zanim zostały one ustalone przez rząd. Już od dłuższego czasu mogliśmy natknąć się na płyny do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe. Do obostrzeń nałożonych przez państwo dodano konieczność zachowywania odległości od innych osób i maksymalną liczbę klientów, która wynosi trzykrotność kas w sklepie. Okazuje się jednak, że rękawiczki jednorazowe mogą być trudne do zdobycia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trudne do zdobycia zabezpieczenie

Strona rządowa, na której regularnie aktualizowane są informacje o kolejnych krokach mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, możemy znaleźć wpis mówiący o obowiązku zakładania podczas zakupów jednorazowych rękawiczek. Sklepy powinny dostosować się do tych wymogów i zapewnić tą formę zabezpieczenia swoim klientom. Jednak uprasza się również osoby robiące zakupy o zaopatrzenie się we własne rękawiczki. Niestety nie jest to takie proste.

Mocnym utrudnieniem jest rozporządzenie wydane przez premiera. Dotyczy ono zakazu sprzedaży rękawiczek jednorazowych i maseczek na portalach aukcyjnych. Usprawiedliwione zostało to dbaniem o niedopuszczenie do obrotu produktami wątpliwej jakości. Jednak w ten sposób pozbawia się również dostępu do ochrony spełniającej standardy. Ponadto w celu pozyskania rękawiczek musimy wyjść z domu, tym samym narażając się na infekcję. Zakupy mogą być utrudnione z powodu braków tego zabezpieczenia w sklepach i aptekach. Problemy ze zdobyciem rękawiczek mają również punkty handlowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski powiedział, jak mogą wyglądać tegoroczne wakacje. Dzieci będą załamane, rodzice wściekli

2. Ministerstwo Zdrowia podjęło pilną decyzję. Będą ograniczenia w sprzedaży leków

Cytowany przez portal Money.pl wiceprezes zarządu Polskiej Izby Handlu stwierdził, że już 17 marca o konieczności dostarczenia firmom związanym z handlem i dystrybutorom żywności odpowiednich środków higienicznych. Niestety ta prośba nie została do tej pory spełniona i sklepy muszą również radzić sobie z tym we własnym zakresie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bić
  3. Mały corgi zapłodnił husky'ego, efekt powala. Szczeniaki wyglądają przekomicznie
  4. Kolejny objaw koronawirusa. Jeśli Twoje usta zaczną się zmieniać, natychmiast idź do szpitala
  5. Wszyscy go uwielbiali, niestety przegrał z koronawirusem. Miał tylko 48 lat
  6. Nie mieści się w głowie. Lidl nagle przed świętami po kontrowersyjnej decyzji Biedronki też zmieni godziny otwarcia

Źródło: GazetaPL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News