Jacek Żakowski znany jest ze swojego delikatnie mówiąc sceptycznego nastawienia do środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem wielu internautów swoją najnowszą wypowiedzią przebił jednak samego siebie.

Znany dziennikarz na łamach Gazety Wyborczej uderzył w premier Beatę Szydło, stwierdzając że jej zeszłotygodniowe słowa wypowiedziane w Oświęcimiu były ,,pochwałą nazizmu”. Jego zdaniem Beata Szydło sama nie wiedziała, co mówi.

Dramat polega na tym, że liczni ważni ludzie dziś mówią i robią rzeczy straszne, zwykle nie wierząc, że mogą mieć straszne skutki. Wielkie polityczne zło uważają za zło historyczne, należące tylko do przeszłości. Sądzą więc, że mogą bezkarnie mówić i robić, co im się podoba, bo straszna przeszłość nie wróci, skoro powrotu do niej zakazaliśmy nawet w konstytucji – dodał Żakowski.

Prawicowi internauci sugerują jednak, by znany dziennikarz ,,popukał się w głowę”. Nie rozumieją jak słowa premier, w których przestrzegała przed powtórką z działania nazistowskich Niemiec, można uważać za pochwałę tego typu działań.

Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli – mówiła w zeszłym tygodniu premier Beata Szydło.

źródło: Gazeta Wyborcza

...

Zobacz również