ziemkiewicz żakowski
fot. youtube/wikipedia
Wiadomości Pikio - 25 Lutego 2016

Żakowski do Ziemkiewicza: Pan był tchórzem, a Wałęsa bohaterem (video)

Jacek Żakowski zarzucił Rafałowi Ziemkiewiczowi hipokryzję, ponieważ sam nie mając odwagi włączyć się w walkę z komunizmem, krytykuje działalność Lecha Wałęsy. 

W programie "Bez Retuszu" w TVP Info zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Jacek Żakowski i Rafał Ziemkiewicz, komentowali sprawę odnalezienia w domu wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku dokumentów mających świadczyć o rzekomej współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL.

W pewnym momencie dyskusji doszło do ostrego starcia pomiędzy Żakowskim a Ziemkiewiczem. Ten pierwszy zarzucił temu drugiemu hipokryzję, ponieważ Ziemkiewicz będąc jednym z czołowych krytyków działalności Wałęsy, sam - według Żakowskiego - nie miał odwagi włączyć się w walkę z komunizmem.

To jest próba ochlapania tych odważnych ludzi, jak Lech Wałęsa, przez ludzi takich jak pan, którzy nie mieli odwagi włączyć się w walkę z komunizmem - powiedział do Ziemkiewicza Żakowski. – W podstawówce rzeczywiście nie było okazji – próbował się bronić Ziemkiewicz. – Pan nie był w podstawówce! – podkreślił Żakowski. – W pierwszej klasie liceum – odparł Ziemkiewicz. – Pan nie był w pierwszej klasie liceum w końcu lat 80. – zripostował Żakowski. – Wtedy już byłem na studiach – przyznał Ziemkiewicz. – No właśnie. To miał pan wielką szansę pójść na barykadę i zginąć – podsumował wymianę zdań Żakowski. https://www.youtube.com/watch?v=R8mg08I1w-YObserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: Bez retuszu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News