Prowadzi sklep w Zakopanem, zdradziła prawdę o polskich turystach. Nikt nie chce mówić o niej głośno

Prowadzi sklep w Zakopanem, zdradziła prawdę o polskich turystach. Nikt nie chce mówić o niej głośno Źródło: Flickr.com Janusz Śliwiński

Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w naszym kraju. Każdego roku miasto odwiedzają miliony urlopowiczów. Ich aktywność nie kończy się na wycieczkach górskich. Wakacje skłaniają turystów do częstszych wizyt w restauracjach, sklepach z pamiątkami i lokalach zapewniających rozrywkę. Właścicielka jednego z punktów handlowych podzieliła się swoimi wrażeniami dotyczącymi współpracy z Polakami przebywającymi na urlopach.

Zakopane wydaje się być idealnym rynkiem do założenia własnego biznesu. Rzesze turystów, którzy odwiedzają podtatrzańskie miasteczko zarówno zimą, jak i latem, chętnie wydają pieniądze na przyjemności i regionalną kuchnię. Niestety, realia okazują się zgoła inne. Właścicielka sklepu spożywczego w rozmowie z dziennikarzami zdradziła swoje wrażenia odnośnie obsługiwania polskich turystów. Nie są pozytywne.

Zakopane corocznie przyciąga miliony turystów

Pandemia koronawirusa odcisnęła duże piętno na stanie światowej gospodarki. W gronie branż, które ucierpiały najmocniej, jest oczywiście turystyka. Do dziś granice wielu krajów pozostają zamknięte, a samoloty nie mogą lądować na licznych lotniskach. Wiele osób, mimo możliwości, boi się zarażenia niebezpiecznym patogenem, przez co rezygnuje ze spędzenia tegorocznego urlopu na zagranicznych wojażach. Nieobecność zagranicznych turystów odbija się na kieszeniach polskich przedsiębiorców, którzy notują mniejsze zyski, niż w ubiegłym roku. Właścicielka pewnego sklepu, w rozmowie z portalem Money, przyznała, że polscy turyści nie rekompensują jej strat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Polak to kupi tylko chińską zupkę, chleb, pasztety, płatki. Nie da zarobić. Francuzi, Niemcy, Szwedzi, Anglicy i Rosjanie nie przyjechali, a to oni zostawiają dobre paragony - zwierzyła się pani Anita, współwłaścicielka sklepu K&K z Zakopanego.

Podtatrzańskie miasto znajduje się obecnie w żółtej strefie epidemiologicznej. Po ogłoszeniu tej wiadomości, wielu Polaków, którzy zarezerwowało noclegi w Zakopanem, zrezygnowało z przyjazdu. Niepewna jest także obecność turystów w kolejnych miesiącach. Niektóre pensjonaty odnotowały spadek zainteresowania aż o trzydzieści procent. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

- Przeważały 2-3-dniowe szybkie, nerwowe wypady. Widać jednak było u ludzi tę niepewność. Przez to dużo mieliśmy pokojów niezamieszkanych przez poszczególne dni. Wcześniej to się nie zdarzało, bo ludzie zwykle przyjeżdżali na tydzień - mówiła Renata Majerczyk Swajnos, właścicielka Willi u Renaty.

Powody do narzekań mają także restauratorzy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz więcej Polaków stara się oszczędzać. Ryzyko utraty pracy i kolejnego zamrożenia gospodarki mobilizują do gromadzenia środków finansowych. Wielu rodaków, którzy decydują się na wakacje, rezygnuje więc z odwiedzania restauracji. Problem ma bardzo szeroką skalę - na straty narzekają nawet właściciele knajp zlokalizowanych w centrum Krupówek. Co myślicie o wypowiedziach właścicielki sklepu i innych przedsiębiorców?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda programu "Koło Fortuny" stała się ofiarą kpin. W końcu nie wytrzymała
  2. Naukowcy o rosyjskiej szczepionce na COVID-19. Niesamowite wiadomości
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News