W akcje medialne na rzecz poparcia oraz sprzeciwu wobec projektu ustawy zakazującej całkowicie aborcji angażuje się coraz więcej celebrytów i znanych osobistości. Jednym z nich jest Jerzy Owsiak, który odpowiedział na zaproszenie zakonnic do poparcia całkowitego zakazu przerywania ciąży. 

Emocje wokół projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcję nie słabną. Największe kontrowersje wzbudza nie tylko całkowity zakaz przerywania ciąży, ale także karanie kobiet więzieniem jeśli się tego dopuszczą.

Do różnego rodzaju akcji medialnych (zarówno tych popierających zaostrzenie prawa antyaborcyjnego jak i wyrażających sprzeciw), na portalach społecznościowych oraz na manifestacjach włącza się coraz więcej celebrytów, publicystów, polityków i działaczy społecznych.

Jednym z nich jest szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak, który na jednym z portali społecznościowych odpowiedział na zaproszenie zakonnic do przyłączenia się do tzw. białego protestu (odpowiedź na czarny protest organizowany 3 października przez środowiska kobiece).

owsiak

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

...

Zobacz również