Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci

Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci Źródło: przemokrzak Pixabay.com

Zakonnice z Piszkowic zakażone są koronawirusem. Niestety wirus przeniósł się na wychowanków, którymi opiekują się siostry zakonne. Łącznie potwierdzono, że wynik dodatni testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymało 26 osób, w tym siedmioro dzieci. Starosta zdecydował się na wystosowanie do wszystkich pilnego apelu, gdyż potrzebna jest pomoc w opiece nad dziećmi, którymi zajmowały się zakonnice.

Zakonnice, u których potwierdzono zakażenie na co dzień opiekowały się wychowankami w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Zakonnice przebywają obecnie w kwarantannie domowej i właśnie z tego powodu potrzebna jest pomoc wolontariuszy.

Dramat na Dolnym Śląsku, zakonnice zakażone koronawirusem

Zakonnice przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 i niestety pojawiły się wyniki pozytywne. Natychmiast zdecydowano o wysłaniu wszystkich sióstr na kwarantannę domową, a sanepid podjął decyzję o przebadaniu podopiecznych oraz personelu Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Potwierdziły się najgorsze z możliwych informacje. Zakonnice zaraziły 14 osób z personelu placówki oraz siedmioro dzieci, którymi się opiekowały. Sytuacja stała się naprawdę dramatyczna, gdyż z powodu kwarantanny domowej brakuje osób sprawujących opiekę nad dziećmi. Starosta wystosował pilny apel.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Badania jeszcze się nie zakończyły, ale konieczne jest znalezienie dodatkowych opiekunów

Jak podaje sanepid oraz Interia, w poniedziałek 10 sierpnia pobrano jeszcze próbki od pięciu osób mogących mieć kontakt z siostrami zakonnymi. Starosta kłodzki Maciej Awiżeń, wsparty przez biskupa świdnickiego Marka Mendyka, zaapelował do wszystkich mogących pomóc w opiece nad dziećmi z zakładu. Szczególnie potrzebne są osoby, które mogą sprawować opiekę nad niepełnosprawnymi podopiecznymi. Osoby takie powinny mieć przeszkolenie medyczne. Jak na razie nie wiadomo, kiedy zakonnice powrócą do zakładu w Piszkowicach.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku trzyma rękę na pulsie i na bieżąco monitoruje sytuację zarówno w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym, jak i w klasztorze, w którym przebywają zakonnice. Ostatnio w Pyszkowicach odnotowano jeszcze jedno niebezpieczne zdarzenie - tamtejszy sanepid na pewno nie narzeka na brak zajęć. Urzędnicy poszukują uczestników mszy, którą odprawiał zakażony proboszcz.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Zakażony proboszcz odprawiał mszę, szukają wiernych

Jak podaje Interia, kłodzki sanepid pilnie poszukuje również wszystkich osób, które w dniach od 19 lipca do 2 sierpnia brały udział w mszach odprawianych przez proboszcza w kościele św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach. Duchowny mógł mieć bezpośredni kontakt z ogromną ilością osób. Sanepid jednocześnie zwraca uwagę na to, że bezpośredni kontakt nie jest rozumiany jako fizyczny kontakt.

- Kontakt bezpośredni to kontakt z osobą zakażoną w odległości mniejszej niż dwa metry - napisał w komunikacie cytowanym przez Interię kłodzki sanepid. Pamiętajmy, że koronawirus to wciąż ogromne zagrożenie i nie należy go bagatelizować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News