Zakonnice dostały za darmo budynek wart miliony złotych. Wielu Polaków jest oburzonych

Zakonnice dostały za darmo budynek wart miliony złotych. Wielu Polaków jest oburzonych Źródło: Jakub Kaminski/East News

Zakonnice dostaną za darmo ogromną kamienicę wartą 4 miliony złotych, tak zdecydowały władze województwa podkarpackiego. Siostry Prezentki skierowały do marszałka wniosek o darowiznę w maju tego roku i niemal od razu dostały zgodę. Kontrowersyjna decyzja podzieliła Polaków.

Zakonnice dostaną od województwa podkarpackiego kamienicę wartą 4 miniony złotych, siostry Prezentki nie zapłacą za budynek ani grosza. Kontrowersyjna decyzja władz podzieliła Polaków. O darowiznę zakonnice wnioskowały już w maju br., 2 września podpisano umowę notarialną. 

Zakonnice dostaną budynek od władz województwa podkarpackiego

Siostry Prezentki dostały wyjątkowy dar od zarządu województwa podkarpackiego. Zakonnice w maju 2020 roku złożyły wniosek do miejscowego marszałka o darowiznę kamienicy w Rzeszowie i od razu dostały zgodę. 2 września podpisano umowę notarialną, budynek warty 4 miliony złotych zostanie im przekazany za darmo. Jak przekazał portal korso24.pl, członkowie zarządu województwa w ten sposób postanowili uczcić 100. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.

Budynek, która trafi w ręce zakonnic, został wybudowany w 1903 roku. Kamienica ma tysiąc metrów powierzchni użytkowej i została wpisana do rzeszowskiej ewidencji zabytków. Wcześniej siostry Prezentki dzierżawiły część kamienicy i prowadziły w niej szkołę podstawową. 

Zakonnice mają w kamienicy prowadzić dwie szkoły

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Darowana zakonnicom kamienica wymaga prac remontowych. Docelowo, mają w niej funkcjonować dwie szkoły. Oprócz podstawówki, do budynku zostanie również przeniesione Liceum Ogólnokształcące, które do tej pory funkcjonowało w innej części miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

Decyzja członków wojewódzkiego zarządu podzieliła Polaków. Nie wszyscy pochwalają pomysł, jakim władze uczciły 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował remont kamienicy oraz kiedy rozpoczną się w budynku prace budowlane.

- Powinny mieć ten budynek wynajęty za przysłowiową złotówkę. Nie ma żadnych podstaw prawnych, aby dostały tę nieruchomość za darmo. Mam nadzieję, że ktoś zaskarży tę decyzję - skomentował sprawę jeden z internautów.

- Popieram tę decyzję. Przecież będzie tam szkoła dla dzieci i młodzieży. Dobra decyzja - dodał inny użytkownik sieci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stało
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  4. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  5. Z ostatniej chwili: Żona przekazała tragiczną wiadomość o śmierci aktora
  6. Ciężko uwierzyć, jak po latach wygląda Elżbieta Starostecka. Nie tak dawno w telewizji pokazała ulubiony sklepik warzywny

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News