Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje czwarta zakonnica z klasztoru w Chełmnie

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje czwarta zakonnica z klasztoru w Chełmnie Źródło: Pikio.pl

Zakonnica zmarła w środę 13 maja 2020 roku, miała 94 lata. Informacje o jej śmierci potwierdził szpital zakaźny w Grudziądzu. To czwarta z sióstr z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, która umarła z powodu zakażenia koronawirusem.

Zakonnica miała 94 lata, zmarła w środę 13 maja 2020 roku. To czwarta ofiara koronawirusa z ogniska zakażeń w klasztorze  Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. Informacje o jej śmierci potwierdził jednoimienny szpital zakaźny w Grudziądzu.

Zakonnica jest czwartą siostrą ze zgromadzenia w Chełmnie, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem

Groźny wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenił się w chełmskim klasztorze po tym, jak jedna z zakonnic zakaziła się podczas pracy w Nowym Szpitalu w Świeciu. Łącznie w jej otoczeniu potwierdzono zakażenie u 41 sióstr, księdza i osoby świeckiej pracującej w klasztorze.

Zakażone osoby zostały hospitalizowane. Do tej pory potwierdzono śmierć trzech zakonnic z chełmskiego zgromadzenia. Pierwsza z nich miała 79 lat. Kolejna to 85-letka, którą do szpitala zakaźnego w Grudziądzu przetransportowano z izolatorium w Ciechocinku. Ostania śmiertelna potwierdzona ofiara COVID-19 wśród zakonnic to 98-latka, o jej śmierci przekazano informacje we wtorek rano.

Zakonnica miała 94 lata i choroby towarzyszące

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O czwartej ofierze poinformował w środę Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, a szpital w Grudziądzu potwierdził tę informację. 94-latka miała choroby towarzyszące. Według informacji przekazanych przez placówkę, pozostałe zakażone siostry znajdują się w stanie dobrym lub stabilnym. Na razie żadna z pacjentek nie wymaga podłączenia do respiratora.

Dzisiaj grzeje: 1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
2. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie Polaków. Właśnie spełnił się dla nas najczarniejszy scenariusz

Zakażenie potwierdzono również u czterech pracowników prowadzonego przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia domu pomocy społecznej, w którym sprawują opiekę nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

- Ponowne testy potwierdziły, że nikt z pensjonariuszy nie został zakażony koronawirusem. Zdjęte zostały już także kwarantanny, więc opieka w tym miejscu odbywa się według normalnego trybu, oczywiście ze wszelkimi obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii - przekazał starosta chełmiński Zdzisław Gamański.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brzydki zapach z ust może wskazywać na wiele chorób. Lepiej go nie lekceważyć
  2. Młody gwiazdor zmarł na COVID-19. Był u szczytu sławy, miliony fanów pogrążyły się w rozpaczy
  3. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  4. Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób
  5. Na widok swojego psa zaniemówili. Labrador nagle zaczął zmieniać kolor, nie chodziło wcale o starość
  6. Tacki do grillowania mają ukrytą funkcję. Ważna wiadomość dla wszystkich grillujących

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News