Trudno uwierzyć. Uwielbiana aktorka zakończyła karierę i została zakonnicą

Trudno uwierzyć. Uwielbiana aktorka zakończyła karierę i została zakonnicą Źródło: unsplash.com/ Mateus Campos Felipe

Zakonnica nie ma w życiu łatwo. Musi wyzbyć się wszystkich przyjemności doczesnych i oddać swoje życie jedynie Bogu. To nie przeszkadzało tej aktorce porzucić swój zawód, szansę na ogromną sławę i wstąpić do zakonu. Aż trudno w to uwierzyć.

Zakonnica całe swoje życie musi powierzyć Bogu. Tak jak ksiądz, nie może posiadać męża ani dzieci. Musi zamieszkać z innymi siostrami w klasztorze i żyć wyłącznie według wyznawanych tam wartości. Liczba zakonnic na całym świecie niestety spada, klasztory przeżywają obecnie kryzys. Nie przeszkodziło to jednak tej wschodzącej gwieździe porzucić karierę aktorki i wstąpić do zakonu.

Zakonnica, która umie grać 

Edita Majić najpierw miała być malarką. Porzuciła jednak studia plastyczne dla przygody w aktorstwie. Wstąpiła do Akademii Sztuki Dramatycznej. Jej kariera zaczynała się świetnie. Po występie w sztuce "Salome" na podstawie dramatu Oscara Wilde’a została okrzyknięta wschodzącą nadzieją aktorstwa. W 1999 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej młodej aktorki w kraju. Wróżyło jej to świetlaną karierę. Będąc u szczytu kariery, wschodząca gwiazda podjęła decyzję, której nie spodziewał się nikt. Postanowiła stać się siostrą Edytą Marią od Krzyża. 

Wszyscy byli bardzo zaskoczeni, gdy zdecydowała się porzucić szansę na karierę i sławę dla życia w odosobnieniu, tym bardziej że kobieta nigdy nie wspominała, że chciałaby zostać zakonnicą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oddała życie Bogu

Kobieta wstąpiła do zakonu karmelitek, który znany jest ze swojej surowości w przestrzeganiu pewnych zasad. Zakon w Avilii kontaktuje się ze światem zewnętrznym tylko i wyłącznie przez małe okienko, kobiety nie używają ciepłej wody, ogrzewania lub jakichkolwiek urządzeń elektrycznych. Śpią na posłaniach ze słomy. Całe swoje dni spędzają na modlitwie i pracy wokół klasztoru. 

Wiele osób jest bardzo zaskoczonych nagłą decyzją Edit. Sprawa wzbudziła spore zainteresowanie mediów. Niektórzy zarzucają jej depresję, choroby psychiczne, a nawet branie narkotyków.

Dzisiaj grzeje: 1. Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiązkowa odprawa 8 godzin przed odlotem
2. Tragedia, są ofiary śmiertelne. Kilkadziesiąt osób rannych, trwa pilna akcja ratownicza

- Gdyby jakakolwiek z tych sugestii dotycząca mojej przeszłości była by prawdziwa, to nie zostałabym zakonnicą, gdyż konstytucje mojego zgromadzenia po prostu zabraniają przyjmowania kandydatek o niestabilnym stanie psychicznym lub dotkniętych uzależnieniami- skomentowała niedawno zakonnica. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Gwiazda TVN w głębokiej żałobie. Do końca walczył o jego życie, niestety, nie udało się
  4. Marta Kaczyńska nagle zniknęła. Właśnie ujawniono, co się z nią stało
  5. Nikt nie wiedział. Uwielbiany aktor Kiepskich miał wylew krwi, stracił wzrok

Najlepszy news dnia: 

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News