O Filipie Stojanowskim zrobiło się głośno po tym jak zakleił wystawę Żołnierzy Wyklętych na Placu Wolności w Poznaniu. Teraz publikuje film, w którym odpowiada na pytanie, które zadać mu miał redaktor Rafał Ziemkiewicz.

O akcji Stojanowskiego pisaliśmy parę dni temu tutaj. Zamieszczone przez niego nagranie spotkało się z ogromnym odzewem. Według niektórych internautów czyn działacza wymagał odwagi i zasługuje na uznanie. Dla innych był wyraźnie obraźliwy.

Wśród sceptyków znalazł się m.in. redaktor Rafał Ziemkiewicz. Tak wynika ze słów Stojanowskiego, który w najnowszym opublikowanym nagraniu zwraca się do publicysty.

Powodem, dla którego nagrywam ten filmik jest pan redaktor Ziemkiewicz – tłumaczy na wstępie.

Ziemkiewicz miał zapytać Stojanowskiego o jego dziadków. Rozrysowane przez działacza w odpowiedzi drzewo genealogiczne składa się z działaczy niepodległościowych. Wymienione przez Stojanowskiego nazwiska rzeczywiście figurują m.in. na internetowych listach zamordowanych w Katyniu. Redaktor Ziemkiewicz i wielu internautów sugerowała, że dziadkowie Stojanowskiego zwalczali podziemie.

– Dlatego błagam was, nie nazywajcie leśnych dziadów, degeneratów, zdemobilizowanych bandytów żołnierzami, bo plujecie w twarz mi, plujecie w twarz moim przodkom i plujecie w twarz na mundur żołnierza polskiego – podsumowuje nagranie Stojanowski.

...

Zobacz również

Dziadkowie

Towarzysz Filip Stojanowski powrócił

Opublikowany przez Sex, Drugs and Walka Klas na 8 marzec 2017