Wpis zakładu pogrzebowego o wyborach robi furorę w sieci. Czarny humor

Wpis zakładu pogrzebowego o wyborach robi furorę w sieci. Czarny humor

Czarny humor nie od dziś zdobywa ogromną popularność, jednak rzadko używa się go w takich sytuacjach. Co ciekawe, zdecydował się na to pewien internauta prowadzący konto "zakładu pogrzebowego z Bytomia". Chociaż wielu internautów jest wyraźnie rozbawionych, niektórzy sugerują, że tym razem posunięto się już zbyt daleko.

Czarny humor ma oczywiście licznych zwolenników, co nie zmienia jednak faktu, iż często wywołuje także sporo negatywnych emocji. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy używa się go w celach reklamowych na skalę całkowicie publiczną i ogólnokrajową.

Czarny humor na twitterowym koncie zakładu pogrzebowego

Tego typu "reklamową strategię" obrał pewien internauta prowadzący na Twitterze profil Zakładu Pogrzebowego A.S. z Bytomia. W krótkim, ale niezwykle wymownym wpisie na Twitterze, nawiązał on do wyborów samorządowych 2018. - Wszyscy do urn! - napisano w poście na popularnym portalu społecznościowym, który opatrzono uśmiechniętym emotikonem. Chociaż użyty zwrot kojarzy się oczywiście z instytucją wyborów, jego wymowa całkowicie zmienia się w kontekście twórcy, czyli - w tym przypadku - zakładu pogrzebowego. Post miał być oczywiście humorystyczny jednak wywołał wśród internautów mieszane emocje. Jak się okazuje, profil na Twitterze jest fałszywy, zaś dom pogrzebowy w ogóle nie istnieje. Wiele osób jednak dało się nabrać na ten przykład czarnego humoru.

Czy internautom spodobał się wpis "zakładu pogrzebowego"?

Większość wyborców zareagowała na wpis entuzjastycznie i doceniła sporą dozę fantazji autora. Niektórzy twierdzili jednak, iż zdecydowanie przesadzono, gdyż z pewnych rzeczy po prostu nie powinno się żartować. Co ciekawe, w tym kontekście przywoływano nie tylko powagę związaną z uhonorowaniem i odpowiednim traktowaniem osób zmarłych, ale także demokratycznym sposobem wyboru władz lokalnych oraz państwowych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Warto jednak zaznaczyć, że to nie pierwszy tego typu żart rzekomych przedstawicieli Zakładu Pogrzebowego A.S. z Bytomia na Twitterze. W przypiętym poście informują na przykład, że hasłem przewodnim ich konta jest: "Śledź nas, zanim my zaczniemy śledzić Ciebie". Dodawali także przy okazji nadejścia weekendu, iż "w końcu można wyjść z pracy, wrócić do domu i wyciągnąć nogi" oraz pytali "co zrobić, jeśli lekarz, do którego było się zapisanym, pojawia się u nas szybciej niż wypada nasz termin wizyty?" i czy "przepiszą bez kolejki do innego?". - Czego lubimy słuchać w wolnej chwili? Oczywiście twórczości muzyków undergroundowych - dodali także w innym wpisie twórcy profilu "Zakładu Pogrzebowego A.S. z Bytomia". Czarny humor Fot. Twitter/Zakład Pogrzebowy A.S. BytomZOBACZ TAKŻE:
  1. Lidl od jutra zmienia ofertę. Gigantyczny przełom, klienci będą mocno zdziwieni
  2. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy
  3. Horoskop dzienny na niedzielę 21.10.18 dla wszystkich znaków zodiaku. Co Cię czeka?
  4. Ile zarabia Sonia Bohosiewicz? Zarobki za jej role są wysokie
  5. Wstrząsające wyniki z Polski. Jest coraz gorzej, nikt nie potrafi tego zatrzymać
Następny artykuł