Zakłady pogrzebowe nie mają już miejsc, muszą zostać zamknięte. Fatalne informacje z Madrytu

Zakłady pogrzebowe nie mają już miejsc, muszą zostać zamknięte. Fatalne informacje z Madrytu Źródło: pxfuel.com Creative Commons Zero - CC0

Żaden zakład pogrzebowy nie ma już miejsca na kolejne ciała zmarłych. Wszystkie tego typu firmy muszą zostać zamknięte, burmistrz jest nieugięty.

Zakład pogrzebowy nie radzi sobie przy epidemii koronawirusa. Sytuacja jest bardzo ciężka, pracownicy ryzykują zdrowiem i życiem, nie można już tego zatrzymać.

Zakład pogrzebowy nie posiada żadnych środków ochronnych

23 marca wszyscy właściciele zakładów pogrzebowych w Madrycie dowiedzieli się o decyzji burmistrza miasta, Jose Luisa Martinez-Almeida. Hiszpańska agencja EFE cytowała pismo skierowane do ministra zdrowia, Salvadora Illa. Burmistrz wyznał w nim, że należy w trybie natychmiastowym zamknąć zakłady pogrzebowe, ponieważ pracownicy są już pozbawieni wszelkich środków ochronnych, osiągnięto również limit na przechowywanie zwłok.

- Nie jesteśmy w stanie kontynuować kremacji i pochówku ciał - ofiar COVID-19 - przyznaje burmistrz Madrytu w piśmie. Okazuje się, że problemy zaczęły się już kilka dni temu, kiedy pracownicy zakładu pogrzebowego poprosili centralne władze o kolejne maseczki, rękawiczki i odzież ochronną. Wszystkie potrzebne środki są na wyczerpaniu, teraz ich praca wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Hiszpanie nie radzą sobie z taką ilością zgonów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracownicy zakładu pogrzebowego nie mają też miejsc do przechowywania kolejnych ciał. Chłodnie są ściśle zapełnione, jest też niemożliwe przygotowywanie denatów do pochówku. Pracownicy zrezygnowali z balsamowania, konserwacji, upiększania czy też rekonstrukcji zwłok - nie ma na to środków, miejsca i czasu, niezależnie od tego, w jaki sposób zmarła osoba. W Hiszpanii powtarza się włoski scenariusz - tam również nie było miejsca w kostnicach, więc ciała były przewożone do kościołów i kaplic.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2.
Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Sytuacja w Hiszpanii powoli upodabnia się do tej, która panuje teraz we Włoszech. Chodzi o wzrost liczby zakażonych i liczby dziennych zgonów. Do tej pory w Hiszpanii zachorowało 35 212 osób, 2316 z nich zmarło, a 2355 osób jest w stanie ciężkim. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiało już 3 355 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. 28-latek opisał, jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Porażające, co działo się z jego ciałem
  4. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  5. Mężczyzna opisał wstrząsające objawy koronawirusa, gorączka i kaszel to nie wszystko. Teraz ostrzega innych
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News