Wracają poważne zakazy, zamykają kolejne miejsca publiczne. Napłynęły wiadomości o bardzo trudnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych

Wracają poważne zakazy, zamykają kolejne miejsca publiczne. Napłynęły wiadomości o bardzo trudnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER EAST NEWS

Zakazy zostają ponownie wprowadzone w trybie pilnym, wszystko przez gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 po złagodzeniu części restrykcji. Świat obiegły bardzo niepokojące informacje ze Stanów Zjednoczonych, sytuacja jest niezwykle trudna.

Zakazy powracają jeden po drugim, wszystko przez gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach. Z powodu zniesienia obostrzeń doszło do powstania kolejnych groźnych ognisk chorobowych. Niepokojące informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych, sytuacja jest bardzo ciężka.

Zakazy wracają, wiele stanów w USA znów wprowadza surowe restrykcje

Władze stanu Teksas zdecydowały o natychmiastowym przywróceniu części restrykcji, które zniesiono niedawno w ramach "odmrażania" gospodarki w Stanach Zjednoczonych. Zamknięto wszystkie bary, a w restauracjach może być zajęta tylko połowa miejsc. Organizacja spotkania na świeżym powietrzu dla więcej niż stu osób wymaga zgody lokalnych władz.

Nie tylko Teksas ponownie wprowadza obostrzenia. W barach na Florydzie zakazano podawania alkoholu, zamknięte mają zostać również wybrane plaże. Wszystko przez znaczny wzrost wykrytych zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie, głównie wśród młodych ludzi, którzy nie stosują się do zaleceń zachowywania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek. Gwałtowny wzrost zachorowań zanotowano również m.in. w Alabamie, Arizonie, Kalifornii, Nevadzie, Oklahomie czy Karolinie Południowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po złagodzeniu części restrykcji w USA zanotowano rekordowe wzrosty zachorowań

Choć epidemiolodzy przestrzegali stanowe władze przed łagodzeniem restrykcji, wiele południowo-zachodnich stanów zdecydowało się na odmrożenie gospodarki i umożliwienie swobodnego kontaktu społecznego. Konsekwencje tych decyzji są opłakane, 26 czerwca 2020 roku w USA potwierdzono 40 tysięcy nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, to najwięcej od czasu wybuchu epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

Eksperci przestrzegają, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych związana z pandemią nie jest opanowana i wciąż należy zachowywać środki bezpieczeństwa i stosować się do surowego reżimu sanitarnego. Do tej pory w USA potwierdzono niemal 2,5 miliona zakażeń, a śmierć w wyniku rozwinięcia się choroby COVID-19 poniosło tam 125 tysięcy pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  2. Wielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni złamało nam serce, bolesna prawda
  3. Pielęgniarka opiekująca się zakażonymi w DPS-ie przerwała milczenie. Porażające sceny, trudno uwierzyć, do czego doszło
  4. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki
  5. 80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała
  6. Nie żyje uwielbiany gwiazdor disco polo. Niestety, zmagał się z poważną chorobą

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News