Zakazy
Unsplash cheng feng
Klaudia Bochenek - 19 Listopada 2020

Wiadomo, kiedy mogą być zdjęte kolejne zakazy, padła konkretna data. Morawiecki ogłosi dopiero w piątek

Zakazy i ograniczenia, które tak mocno denerwują Polaków, już niedługo zostaną zniesione. Padła kolejność i data. Polsat News nieoficjalnie dowiedział się, co zaplanował rząd. O wszystkim premier może powiedzieć już w ten piątek. Chodzi o odmrażanie gospodarki.

Zakazy dotyczące polskiej gospodarki wielu krajanom dawały już w kość. Teraz okazuje się, że premier Mateusz Morawiecki ma zamiar zacząć odmrażanie etapami. Wszystko, według ustaleń Polsat News, ma potrwać do połowy stycznia.

Zakazy będą znoszone etapami, wszystko dla dobra gospodarki. Premier ma już plan

- Jego realizacja będzie zależna od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia - powiedział dziennikarzom jeden z członków rządu.

Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły PolskęNie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły PolskęCzytaj dalej

Plan, który zakłada odmrażanie gospodarki, ma zostać przedstawiony w piątek, 20 listopada, na oficjalnej konferencji. Pozostaje jedynie czekać na potwierdzenie z Kancelarii Premiera. Plan zakłada wdrażanie w życie kilku etapów - od 30 listopada aż do połowy stycznia. Rząd chce mieć wszystko zaplanowane oraz opublikowane w Dzienniku Ustaw, aby obyło się bez jakichkolwiek zaskoczeń.

- Ma to na celu wprowadzanie stabilizacji w zakresie obowiązujących reguł oraz dać stabilność dla poszczególnych sektorów gospodarki - powiedział informator dziennikarzy Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Nowie informacje w sprawie zakazów mają zostać przekazane w nadchodzący piątek

Dziennikarze dowiedzieli się, oczywiście nieoficjalnie, że jako pierwsze mają zostać otwarte sklepy meblowe, których zamknięcie w ostatnim czasie budziło wiele kontrowersji. W planie nie zabrakło także kwestii restauracji i siłowni.

- Mogę potwierdzić, że w KPRM w ostatnim czasie trwały prace dotyczące dalszych działań w ramach strategii walki z koronawirusem - w tym w zakresie planu obostrzeń. Niebawem premier przedstawi informację w tym zakresie - skomentował krótko Piotr Müller, rzecznik rządu, w rozmowie z Polsat News.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach

2. Media obiegły informacje o rzekomym zdjęciu Dody całującej się z przystojnym blondynem. Mężczyzna wyznał jej miłość, już zablokował swoje konto

3. Pilny komunikat ministerstwa do milionów Polaków. Nikt nie wiedział, że zaczęło się już z samego rana

Otwarcie restauracji byłoby ogromną ulgą dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej, która już teraz znajduje się w głębokim kryzysie. Wiele lokali z trudnością przetrwało wiosenny lockdown, a jesienne ograniczenia tylko pogłębiły ich kłopoty finansowe.

Zmiana strategii walki z pandemią zaskoczyła wiele osób. Jeszcze kilkanaście dni temu premier Mateusz Morawiecki ostrzegał Polaków przed możliwością wprowadzenia narodowej kwarantanny. Kilka dni temu władze ogłosiły jednak, że nie ma przesłanek do podjęcia decyzji o pełnym lockdownie kraju.

- W najbliższych dniach nie będą potrzebne dalsze kroki. Na pewno nie w tym tygodniu, to wynika z danych, które do nas spływają - zapewniał rzecznik rządu Piotr Mueller.

- Nikt nie chciałby, żeby były ograniczenia bezwzględne. Liczymy, że obowiązujące obostrzenia będą przestrzegane. Dyscyplina społeczna daje nadzieję, że święta spędzimy w inny sposób niż zazwyczaj, ale jednak mimo wszystko z możliwością rozsądnego spotykania się. Nie będziemy zachęcać do tego, żeby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać - dodał Mueller.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
  3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  4. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  5. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  6. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  7. Wystarczy dodać do kapusty boczek i marchewkę, smak cię zaskoczy. Idealny pomysł na szybki obiad dla zabieganych
  8. Mówił, że w tirze wiezie kapustę. Celnicy pobledli, gdy odkryli prawdę
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News