Dokładnie po północy. Zachodzi kolosalna zmiana w jednym z najważniejszych obostrzeń

Dokładnie po północy. Zachodzi kolosalna zmiana w jednym z najważniejszych obostrzeń Źródło: pikio.pl

Dokładnie tuż po północy nastąpią kolosalne zmiany - które zakazy ulegną modyfikacji? Pandemia koronawirusa spowodowała liczne ograniczenia w kraju. Duży wpływ miała, i nadal ma, również na podróże zagraniczne. Mamy dobrą wiadomość dla turystów.

Już w najbliższym czasie niektóre zakazy, które nas obejmowały dotychczas, ulegną kolosalnej zmianie. Dobra wiadomość dla osób, które planowały zagraniczną podróż. Bardzo ważne ograniczenie lada moment przestanie obowiązywać. 

Kolosalna zmiana jednego z ważniejszych zakazów w związku z pandemią koronawirusa

Już od poniedziałku będziemy mieli możliwość wyjazdu na Litwę bez obowiązkowej kwarantanny. Rząd Polski wymaga z kolei przymusowej samoizolacji w przypadku obywateli powracających z krajów, które zostały objęte zakazem lotów spoza strefy Schengen. Nowa lista państw zostanie udostępniona już po weekendzie. 

Od poniedziałku Polacy będą mieli możliwość przyjazdu na Litwę bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny, taki nakaz obowiązywał do tej pory. Informacja została udostępniona przez tamtejsze Ministerstwo Ochrony Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W przypadku przyjazdu na Litwę przymusowa kwarantanna nie obowiązuje obywateli tych państw Unii Europejskiej, w których wskaźnik zachorowalności nie przekroczył 25 przypadków na 100 tys. mieszkańców podczas ostatnich 14 dni kalendarzowych. Lista państwa, które są objęte reżimem sanitarnym aktualizowana jest co tydzień. 

Do tej pory z obowiązkowej kwarantanny zwolnieni byli tylko ci Polacy, którzy wybierali się na Litwę w celach zawodowych, ewentualnie do prac polowych. W drugim przypadku była jednak wymagana litewska umowa o pracę. Zwolnieni  byli również poruszający się po kraju tranzytem bez zatrzymywania, jednak jedynie z państw, w których wskaźnik zachorowalności nie przekroczył 16. Na Litwie wynosi on obecnie 15,6. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Jarosław Kaczyński się wygadał. Wszyscy wpadli w trwogę po jego wyznaniu, chodzi o córkę Marty Kaczyńskiej

Po powrocie do kraju na przymusową samoizolację kierowani są Polacy, którzy wracają z krajów, które zostały objęte zakazem lotów spoza strefy Schengen. Wykaz tych państw określono w rozporządzeniu Rady Ministrów z 31 sierpnia 2020 dotyczącym zakazów w ruchu lotniczym, obowiązuje ono do 15 września bieżącego roku. Już 16 września w życie wejdzie kolejne. Według informacji przekazanych przez Centrum Informacyjne Rządu, planowane jest zdjęcie obostrzeń w zakresie lotów wobec 14 państw, z kolei jedno ma zostać dodane - ma być to Francja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?
  2. Znalazł olbrzymie gniazdo os w suficie. Tysiące agresywnych owadów zawładnęło domem [wideo]
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Nie żyje, ale zostawił sekretny przepis na ogórki kiszone. Pod żadnym pozorem nie dodawaj 3 popularnych składników

Źródło: Money PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News