Dokładnie po północy. Zachodzi kolosalna zmiana w jednym z najważniejszych obostrzeń
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 13 Września 2020

Dokładnie po północy. Zachodzi kolosalna zmiana w jednym z najważniejszych obostrzeń

Dokładnie tuż po północy nastąpią kolosalne zmiany - które zakazy ulegną modyfikacji? Pandemia koronawirusa spowodowała liczne ograniczenia w kraju. Duży wpływ miała, i nadal ma, również na podróże zagraniczne. Mamy dobrą wiadomość dla turystów.

Już w najbliższym czasie niektóre zakazy, które nas obejmowały dotychczas, ulegną kolosalnej zmianie. Dobra wiadomość dla osób, które planowały zagraniczną podróż. Bardzo ważne ograniczenie lada moment przestanie obowiązywać.

Tomasz Wasilewski wiadomość Polacy pogoda TVNTomasz Wasilewski przed chwilą przekazał wiadomość. Polacy powinni się przygotować, będzie ciężkoCzytaj dalej

Kolosalna zmiana jednego z ważniejszych zakazów w związku z pandemią koronawirusa

Już od poniedziałku będziemy mieli możliwość wyjazdu na Litwę bez obowiązkowej kwarantanny. Rząd Polski wymaga z kolei przymusowej samoizolacji w przypadku obywateli powracających z krajów, które zostały objęte zakazem lotów spoza strefy Schengen. Nowa lista państw zostanie udostępniona już po weekendzie.

Od poniedziałku Polacy będą mieli możliwość przyjazdu na Litwę bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny, taki nakaz obowiązywał do tej pory. Informacja została udostępniona przez tamtejsze Ministerstwo Ochrony Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

W przypadku przyjazdu na Litwę przymusowa kwarantanna nie obowiązuje obywateli tych państw Unii Europejskiej, w których wskaźnik zachorowalności nie przekroczył 25 przypadków na 100 tys. mieszkańców podczas ostatnich 14 dni kalendarzowych. Lista państwa, które są objęte reżimem sanitarnym aktualizowana jest co tydzień.

Do tej pory z obowiązkowej kwarantanny zwolnieni byli tylko ci Polacy, którzy wybierali się na Litwę w celach zawodowych, ewentualnie do prac polowych. W drugim przypadku była jednak wymagana litewska umowa o pracę. Zwolnieni byli również poruszający się po kraju tranzytem bez zatrzymywania, jednak jedynie z państw, w których wskaźnik zachorowalności nie przekroczył 16. Na Litwie wynosi on obecnie 15,6.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Jarosław Kaczyński się wygadał. Wszyscy wpadli w trwogę po jego wyznaniu, chodzi o córkę Marty Kaczyńskiej

Po powrocie do kraju na przymusową samoizolację kierowani są Polacy, którzy wracają z krajów, które zostały objęte zakazem lotów spoza strefy Schengen. Wykaz tych państw określono w rozporządzeniu Rady Ministrów z 31 sierpnia 2020 dotyczącym zakazów w ruchu lotniczym, obowiązuje ono do 15 września bieżącego roku. Już 16 września w życie wejdzie kolejne. Według informacji przekazanych przez Centrum Informacyjne Rządu, planowane jest zdjęcie obostrzeń w zakresie lotów wobec 14 państw, z kolei jedno ma zostać dodane - ma być to Francja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?
  2. Znalazł olbrzymie gniazdo os w suficie. Tysiące agresywnych owadów zawładnęło domem [wideo]
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Nie żyje, ale zostawił sekretny przepis na ogórki kiszone. Pod żadnym pozorem nie dodawaj 3 popularnych składników

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News