Potwierdzono wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Bardzo rygorystyczne zakazy obejmą młodych Polaków

Potwierdzono wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Bardzo rygorystyczne zakazy obejmą młodych Polaków Źródło: Pikio.pl

Już niedługo wielu młodych Polaków czekają nowe zakazy. Wprowadzenie rygorystycznych obostrzeń właśnie zostało potwierdzone. Pierwsze ograniczenia pojawiły się już z początkiem epidemii w Polsce. Teraz młodych ludzi czekają jednak o wiele poważniejsze ograniczenia.

Wprowadzenia dodatkowych obostrzeń właśnie zostało potwierdzone. Młodzi Polacy muszą liczyć się z tym, że lada moment czekają ich nowe zakazy. Rozpoczęcie roku akademickiego w dobie pandemii koronawirusa musi odbyć się w specjalnych warunkach, dlatego powstały przepisy odnośnie funkcjonowania domów studenckich. 

Nowe zakazy dla młodych Polaków - rok akademicki w dobie koronawirusa

Pierwsze ograniczenia w funkcjonowaniu akademików dało się odczuć już na początku pandemii koronawirusa. Uczelnie decydowały się na wstrzymywanie nowych zakwaterowań do domów studenckich czy zakazywały wizyt osób, które nie mieszkają w wybranym domu studenckim. Niektóre z nich zostały również przeznaczone na izolatoria, wskutek czego wielu studentów musiało je opuścić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nadchodzący początek roku akademickiego również wymaga wprowadzenia konkretnych zakazów i obostrzeń, by zminimalizować ryzyko powstawania nowych ognisk zachorowań. Większość uczelni planuje prowadzenie zajęć w trybie mieszanym, z przewagą nauczania zdalnego. Zgodnie zaleceniami wydanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego sposób działania akademików będzie musiał zostać dopasowany do sytuacji, w jakiej znajduje się uczelnia, a także sytuacji epidemiologicznej regionu.

Rekomendacje ministerstwa to między innymi: ograniczenie kontaktu pomiędzy osobami, które korzystają z domów studenckich; zakwaterowanie studentów w osobnych pokojach z dostępem do węzła sanitarnego (w miarę możliwości); zakaz przebywania w domach studenckich osób, które ich nie zamieszkują; zapewnienie środków do dezynfekcji, wyznaczenie pomieszczenia, które posłuży do odizolowania danej osoby w przypadku stwierdzenia objawów zakażenia; zapewnienie pracownikom akademików dostępu do środków ochrony indywidualnej, jak maseczki ochronne, rękawice jednorazowe czy preparaty do dezynfekcji rąk. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagranie z uderzenia już jest w sieci. Samochód potrącił Martynę Wojciechowską

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

Każdy z uniwersytetów doprecyzowuje dokładne zakazy i ograniczenia dotyczące funkcjonowania domów studenckich. Większość z nich decyduje się na ograniczenie liczby osób zamieszkujących pokoje, konieczne będą regularne dezynfekcje obszarów wspólnych czy wyznaczenie miejsc do izolacji. Większość uczelni od nowego roku akademickiego będzie zapewniała zakwaterowanie jedynie studentom uczelni, do której należy dom studencki. Niektóre z nich planują także udostępnienie aplikacji, dzięki której możliwe będzie zarezerwowanie dnia oraz godziny zakwaterowania, co pozwoli uniknąć kolejek oraz tłumów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? Wielu głowi się od lat, a artystka strzeże prywatności, jak najskrytszej tajemnicy
  2. Chińska rakieta spadła nieopodal szkoły. Po wybuchu wyzwoliła kłęby toksycznego dymu [wideo]
  3. Pies podczas pogrzebu nie chciał odejść od trumny swojego pana. Po ceremonii zrobił rzecz, która powaliła wszystkich na kolana
  4. Widok z miejsca wywołuje łzy. Niewiarygodne, jak wygląda dzisiaj grób tragicznie zmarłej Kamili Skolimowskiej
  5. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  6. Jej niesamowite właściwości zachwycą nawet sceptyków. Cudowna, odchudzająca zupa z selera

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News