Oficjalnie: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Chorych gwałtownie przybywa

Oficjalnie: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Chorych gwałtownie przybywa Źródło: .

Zakażenia koronawirusem w Polsce wciąż zwiększają swoją liczbę, ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejne przypadki. Pacjenci pochodzą głównie z województwa łódzkiego.

Zakażenia koronawirusem wciąż zwiększają swoją liczbę, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zarażonych pacjentów, w sumie jest ich już ponad 400 osób. Nowi pacjenci pochodzą głównie z województwa łódzkiego.

Zakażenia koronawirusem w Polsce

Ministerstwo zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych przypadkach potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-19 na terenie naszego kraju. Właśnie przekazano wieści o 14 nowych przypadkach. Większość pacjentów pochodzi z województwa łódzkiego.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało ministerstwo zdrowia.

 Liczba zakażonych w Polsce rośnie w szybkim tempie. Według pochmurnych przewidywań szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego, do końca tygodnia liczba zarażonych osób może przekroczyć nawet 1,5 tysiąca. W związku z rosnącym zagrożeniem, polski rząd podjął ważną decyzję i ogłosił dzisiaj w całym kraju stan epidemii.

- Dziś ponad 400 osób zarażonych koronawirusem, dziś ponad 50 osób zostało zarażonych, 900 osób jest hospitalizowanych. To upoważnia mnie do podpisanie rozporządzenia wprowadzającego stan epidemii - powiedział Łukasz Szumowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Liczba zakażeń koronawirusem stale rośnie, polski rząd ogłosił stan epidemii

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał Polaków, że taka decyzja jest niezbędna do walki przeciwko rozprzestrzeniającej się pandemii. Zaapelował do obywateli o poważne potraktowanie niebezpieczeństwa i ścisłe stosowanie się do zaleceń sanepidu.

- Najbliższe dwa, trzy tygodnie, do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. Społeczna izolacja nie możne oznaczać samotności. Cieszę się, że staramy się pomagać osobom starszym - powiedział premier Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki wprowadził stan epidemii w Polsce
2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Na świecie potwierdzono już ponad 265 tysięcy przypadków zakażeń, śmierć w wyniku choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-19 poniosło łącznie ponad 11 tysięcy osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków
  5. Były minister przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje najbliższa mu osoba, przegrał z ciężką chorobą
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News