Z ostatniej chwili: kilkadziesiąt nowych osób w Polsce ma koronawirusa. Liczby znacząco rosną

Z ostatniej chwili: kilkadziesiąt nowych osób w Polsce ma koronawirusa. Liczby znacząco rosną Źródło: Pixabay.com geralt

Zakażeni w Polsce wciąż rosną, liczby są niepokojące. Ministerstwo zdrowia podało kolejne potwierdzone przypadki zarażeń na terenie naszego kraju.

Zakażeni w Polsce wciąż zwiększają swoją liczbę, dane są bardzo niepokojące. Ministerstwo zdrowia przekazało informacje o kilkudziesięciu nowych przypadkach na terenie całego kraju. Liczba chorych rośnie w zatrważającym tempie, najwięcej nowych pacjentów pochodzi z województwa łódzkiego.

Zakażeni w Polsce - liczba przypadków rośnie

Liczba nowych zakażeń w Polsce wciąż wzrasta, ministerstwo zdrowia właśnie przekazało informacje o kolejnych potwierdzonych badaniami przypadkach. Liczby są zatrważające, łącznie zarażonych w Polsce jest już 844 pacjentów, 9 z nich zmarło w wyniku rozwinięcia się choroby.

- Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego - przekazało ministerstwo zdrowia za pomocą mediów społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowi zakażeni w Polsce pochodzą głównie z województwa łódzkiego

Kilka godzin temu ministerstwo potwierdziło również śmierć kolejnego pacjenta, zakażonego wirusem SARS-CoV-19. 68-latek z Puław jest 9 ofiarą pandemii w Polsce.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące - podało ministerstwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje lekarz, który zgłosił się na ochotnika, by walczyć z koronawirusem. Pracował bez przerwy przez 35 dni
2.
Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Na całym świecie potwierdzono już niemal 400 tysięcy zakażeń, najszybciej rośnie liczba chorych we Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory śmierć w wyniku choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-19 poniosło ponad 17 tysięcy pacjentów. Liczba zakażonych i zgonów wywołanych koronawirusem codziennie wzrasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. To jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Śmierć dziewczynki obaliła mit, w który wszyscy wierzą
  4. Bezduszni rodzice pozwolili, by ich malutka córeczka umarła z głodu. Prawda o jej ostatnich chwilach przyprawia o ciarki
  5. Niestety, on również przegrał walkę z koronawirusem. Nie żyje legendarny muzyk
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

źródło: Ministerstwo Zdrowia, gisanddata

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News