Problemy koreańskiego giganta elektronicznego się nie kończą. Koncern zajmujący się produkcją m.in. smartfonów wstrzymał właśnie sprzedaż swojego najnowszego produktu „Galaxy Note 7” i wezwał swoich klientów do natychmiastowego wyłączenia telefonów. 

Koreański gigant zdecydował się najpierw na wymianę wszystkich wadliwych produktów i wydawało się, że problem zniknął. Niestety po kilku dniach w mediach zaczęły się pojawiać informacje o kolejnych wybuchach telefonów, tym razem tych, które zostały wymienione. W efekcie Samsung całkowicie zrezygnował z produkcji telefonów i wygasił program wymiany modeli na inne.

Choć nowego Galaxy Note 7 już nie kupimy, to ciągle są one w posiadaniu niektórych użytkowników. W związku z tym, amerykański departament transportu zakazał wnoszenia GN7 na pokłady samolotów w całej Ameryce. Łatwo sobie zresztą wyobrazić panikę, jaka miałaby miejsce po eksplozji na pokładzie samolotu.

– Najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo osób na pokładzie – tłumaczy Anthony Foxx, sekretarz transportu Stanów Zjednoczonych.

źródło: wprost

 

...

Zobacz również