Zakaz handlu w niedzielę można już włożyć między bajki. Sklepy znalazły sposób, by ominąć ograniczenia, które chce nałożyć na nie rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Głosy Polaków w sprawie zakazu handlu w niedzielę są bardzo podzielone. Część podeszła do tego pomysłu bardzo pozytywnie i zachwalają propozycję PiS.

Pozostali są oburzeni, niedziela to jedyny dzień w tygodniu, kiedy swobodnie, bez skrępowania mogli się udać i zrobić zakupy po całym tygodniu pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz handlu to początek. W niedzielę zamkną także…

Zakaz handlu w niedzielę oburzył przedsiębiorców

Również przedsiębiorcy nie podeszli to tej ustawy pozytywnie, są nią wręcz oburzeni. Niedziela to dzień, kiedy wielu z nich robi największe obroty, a ograniczenie handlu odczują na swoich kieszeniach bardzo boleśnie.

Polacy jednak nie przestają zaskakiwać swoją kreatywnością. Ciągle dopatrują się luk w ustawie, którą chce wdrożyć od 1 marca rząd. Dopatrzyli się już w sumie tylu uchybień, że projekt o ograniczeniu handlu w niedzielę może śmiało wylądować w koszu.

ZOBACZ TAKŻE: Co za bubel! Zakaz handlu w niedziele jest NIEWAŻNY

Sklepy znalazły sposób na ominięcie zakazu

Prezes spółki Top Secret, firmy zajmującej się sprzedażą odzieży i galanterii podzielił się swoim pomysłem, jak można ominąć ten zakaz. Internauci są zachwyceni, wielu ma nadzieję, że inni zdecydują się wziąć z niego przykład.

– Prawo mówi o zakazie handlowania, a nie otwieraniu sklepów, więc prawdopodobnie niektórzy otworzą swoje salony w niedziele na zasadzie konceptów typu „show room” – zauważył sprytnie prezes Top Secret Grzegorz Lipnicki.

Jego pomysł spodobał się nie tylko internautom, ale również i przedsiębiorcom. Nawet jeśli nie będą mogli w niedzielę sfinalizować transakcji, to przecież zawsze mogą tylko przyjąć zamówienie od klienta.

– Nie będziemy mogli handlować meblami w niedzielę, ale prawo nie zabroni nam prezentowania naszej oferty – powiedział Piotr Voelkel, prezes sieci sklepów z meblami VOX.

ZOBACZ TAKŻE: Biedronka i Lidl mają w nosie zakaz handlu w niedzielę. Będą normalnie sprzedawać bez konkurencji!

17 miast, w których PiS PRZEGRAŁ wybory uzupełniające w 2017 roku


10 "genialnych" przepisów UE, które rozbawią cię do łez [ZDJĘCIA]

Zobacz również