Sztuczna inteligencja obejdzie zakaz handlu. Już niebawem w Polsce

Sztuczna inteligencja obejdzie zakaz handlu. Już niebawem w Polsce

Zakaz handlu w część niedziel wprowadzono w Polsce w 2018 roku. Teraz zostanie ostatecznie ominięty. Sztuczna inteligencja rozwiąże problemy wielu sklepów. Nowe rozwiązanie już wkrótce trafi do Polski.

Zakaz handlu w niektóre niedziele wprowadzony w zeszłym roku wzbudził wiele kontrowersji i wywołał liczne dyskusje na forum publicznym. Początek 2019 roku przyniósł ze sobą kolejne zaostrzenie przepisów, dopuszczając handel zaledwie w jedną, ostatnią niedzielę miesiąca. Przepis ten zyskał wielu przeciwników, zwłaszcza wśród przedsiębiorców, choć nie brakuje również jego zwolenników. Właściciele sklepów, zwłaszcza spożywczych, nie zgadzają się z nowym ograniczeniem, gdyż w wielu przypadkach wiąże się on ze zmniejszeniem zysków. Dotyczy to zwłaszcza średnich przedsiębiorców. Z tego powodu można zaobserwować, że od chwili wejścia ustawy w życie, przedsiębiorcy znajdują najróżniejsze sposoby, aby ominąć przepisy. Marką, która wyróżniła się pomysłowością w tym zakresie, jest sieć sklepów Żabka. Już w kwietniu zeszłego roku wykorzystała podpisane we wcześniejszych latach umowy m.in. z firmą DHL i Pocztą Polską, które pozwalają jej na uzyskanie statusu punktu pocztowego. Dzięki temu, wykorzystując lukę w przepisach, które w zakazie handlu nie obejmowały punktów pocztowych (a także lodziarni, piekarni i stacji paliw) Żabka, jako jedna z nielicznych "sieciówek" mogła sprawnie funkcjonować w każdą niedzielę. Spotkało się to z dużym sprzeciwem przedstawicieli "Solidarności", która była głównym inicjatorem ustawy o zakazie handlu. "Solidarność" już wtedy apelowała o nowelizację przepisów i zwiększenie liczby kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, jednak dopiero pod koniec listopada ubiegłego roku do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy. W przypadku wejścia w życie uderzyłby on zwłaszcza w sklepy wykorzystujące status punktu pocztowego, jak np. sieć Żabka. Spotkało się to z dużym oburzeniem franczyzobiorców Żabki, a jej biuro prasowe mówiło wprost o "sprzeczności z zasadami konstytucji dla biznesu".

Zakaz handlu ominięty? Ma w tym pomóc sztuczna inteligencja

Zaostrzenia w 2019 roku to nie koniec zmory przedsiębiorców. Wedle przyjętej przez rząd strategii w 2020 roku handlować będzie można tylko podczas kilku niedziel w roku. Jednak przedsiębiorcy się nie poddają. Niedawno Żabka ogłosiła plan bardzo odważnego projektu, który pozwoli sieci nie tylko ostatecznie pozbyć się problemu zakazu handlu, ale również stać się jednym z pionierów innowacyjnych rozwiązań w branży handlowej w Polsce.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Mowa tu oczywiście o tak zwanej sztucznej inteligencji i pełnym zautomatyzowaniu sklepu. Zakupy robione za pomocą smartfona 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu w bezobsługowym sklepie, otoczonym przez monitory wyświetlające indywidualne reklamy dopasowane pod każdego klienta i dostarczające szczegółowych informacji o wybieranych produktach... brzmi jak scena z filmu science-fiction? Jednak o takim rozwiązaniu właściciele Żabki myślą całkiem poważnie. Na jednej z konferencji podczas targów technologicznych NRF w Nowym Jorku ogłoszono, że właściciel sieci podjął współpracę amerykańską firmą AiFi, która jest jednym ze światowych pionierów pod względem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do sklepów. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach czeka nas prawdziwa rewolucja sklepowej technologii. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. To już oficjalne! Morawiecki ogłosił wielkie zmiany w 500 plus
  2. Nowotwór pokonany? Naukowcy zmienili go na tłuszcz, przestał się rozrastać
  3. Allegro znowu to zrobi. Podnosi opłaty i prowizje
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News