Jedna rzecz, która może pozbawić władzy Kaczyńskiego. Odbije się mu to czkawką

Jedna rzecz, która może pozbawić władzy Kaczyńskiego. Odbije się mu to czkawką

Zakaz handlu odbija się dziś czkawką na wielu rodzimych biznesach. Zdaniem części komentatorów ingerencja niewidzialnej ręki państwa w sprawę handlu może przełożyć się nawet na utratę władzy przez PiS! 

Skutki jakie przyniósł Polakom niedzielny zakaz handlu są dla niektórych koszmarem. Dowodzi tego swoisty apel Warsaw Enterprise Institute, który wieści partii rządzącej spory spadek zaufania wyborców.

Zakaz handlu pozbawi PiS władzy? Już dziś odbija się czkawką

- Ustawa zakazująca handlu w niedziele ma znacznie więcej przeciwników niż zwolenników. Projekt pomyślany jako ukłon w stronę pracowników wielkich sieci, nie zadowala ani pracodawców, ani klientów, ani nawet samych „obdarowanych”. Najbardziej na zakazie cierpią właściciele małych sklepów. Zamiast rosnąć w siłę, bankrutują. Dalsze zaostrzanie zakazów będzie ewidentnym działaniem na szkodę gospodarki całego państwa, a co za tym idzie musi się odbić na notowaniach rządu - wieści Warsaw Enterprise Institute. W skrótowym opisie raportu WEI przytaczane są cyfry obrazujące ludzkie dramaty. - W ostatnim roku zbankrutowały aż 234 firmy handlowe, o 7 proc. więcej niż przed rokiem. W tym aż 148 hurtowni, czyli o 6 proc. niż w 2017 roku. Nawet jeżeli jutro rząd wycofałby się z felernej ustawy, to straty będą trudne do odrobienia przez kilkanaście lat - czytamy. Think tank zaleca natychmiastowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę, a tym samym "wrzucenie do kosza ustawy" i napisanie nowej, przywracającej handel w ten dzień. Wnosi też o "stałe forum dyskusyjne z branżą handlową, generującą 20 proc. PKB". Co ciekawe pojawia się propozycja, by zapisać w Kodeksie Pracy dwie wolne niedziele dla pracowników etatowych.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Takie rozwiązanie byłoby kompromisowe i nie powodowałoby strat dla przedsiębiorców i frustracji u klientów - czytamy. Na ten moment fatalne skutki zakazu handlu niespecjalnie przekładają się na spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Koalicja rządząca może liczyć na grubo ponad 30 proc. poparcia. Decydujące o sondażowych tąpnięciach wydają się na ten moment inne aspekty - np. taśmy Kaczyńskiego, czy powstanie nowej partii Roberta Biedronia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co robi Aleksandra Kwaśniewska? Wielu może być zaskoczonych
  2. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  3. Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę
  4. Tadeusz Rydzyk grozi. Ojciec Dyrektor wyparł się wszystkiego
  5. TVP trzymała to w tajemnicy, przełom. Wiadomości zepchnięte na boczny tor
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: WEI
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News