Kolejne zaostrzenia w zakazie handlu w niedziele. Odczują to miliony Polaków

Kolejne zaostrzenia w zakazie handlu w niedziele. Odczują to miliony Polaków Źródło: Fot. Max Pixel

Zakaz handlu w dwie niedziele każdego miesiąca zdecydowanie podzielił opinię publiczną. Jak się jednak okazuje, członkowie związków zawodowych twierdzą, iż kształt, w jakim prawo to obecnie funkcjonuje, zdecydowanie ich nie zadowala. Rząd szykuje już więc stanowcze uszczelnienie kontrowersyjnego systemu.

Dyskusja wokół zakazu handlu w niedziele nie milknie pomimo upłynięcia trzech miesięcy od wejścia w życie burzliwych przepisów. Najgłośniej mówią o nich jednak nie obywatele, a sami pracownicy sklepów, którzy niezmiennie czują się oszukiwani przez swoich pracodawców.

Zakaz handlu już bez wyjątków?

Luki w kontrowersyjnych przepisach dopuszczają bowiem do sytuacji, w których sprzedaż trwa bez względu na dzień tygodnia. Chodzi szczególnie o sklepy internetowe i Żabki uznane za miejsce świadczenia usług pocztowych. Jeszcze w tym miesiącu dojdzie prawdopodobnie do spotkania przedstawicieli Solidarności z członkami Rady Ministrów. Wspólnie mają wypracować system, który zlikwiduje wszelkie nieścisłości i nie dopuści do prowadzenia handlu w niedziele.

Opinia urzędników

- Do końca maja trwają kontrole w placówkach, które prowadzą handel w niedziele, powołując się na świadczenie usług pocztowych. Zbieramy dane z okręgowych inspektoratów dotyczące przestrzegania przepisów o ograniczeniu sprzedaży i przedstawimy je w czerwcu - powiedziała w rozmowie z polskatimes.pl Danuta Rutkowska, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej Głównego Inspektora Pracy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz zszokował wszystkich. Podał datę śmierci Kaczyńskiego
  2. Posłanka PO PRZYŁAPAŁA dziennikarzy TVP. Krępująca sytuacja
  3. Zaatakował PiS. Prokuratura wsadzi go do psychiatryka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News