zakaz handlu
Pxhere mohamed hassan
Mateusz Sidorek - 18 Marca 2020

RMF: Rząd chce przywrócić handel w niedziele. Niespodziewana wiadomość z ostatniej chwili

Jak podaje RMF, zakaz handlu może być zawieszony przez rząd. Umożliwienie robienia zakupów w niedziele ma ułatwić obywatelom funkcjonowanie w czasach pandemii koronawirusa. Decyzja ma pomóc również przedsiębiorcom. Właśnie trwają obrady, dotyczące zmiany dotychczasowych założeń.

Ze względu na zakaz handlu, robienie zakupów w niedziele w większości sklepów jest obecnie niemożliwe. Stacja RMF podała właśnie niespodziewane informacje, dotyczące dotychczasowych założeń. Rząd rozważa zawieszenie zakazu w najbliższym okresie, aby ułatwić funkcjonowanie obywatelom oraz przedsiębiorcom. Rada Gabinetowa opracowuje nowy plan wsparcia dla gospodarki.

EmeryturaEmerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasneCzytaj dalej

Zakaz handlu nie sprzyja obecnej sytuacji w naszym kraju. Brak możliwości robienia zakupów w niedziele jest tym bardziej odczuwalny podczas rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Chociaż przedsiębiorcy starają się uzupełniać brakujące produkty, półki w wielu sklepach pozostają puste. Według informacji podanych przez stację RMF, Rada Gabinetowa rozważa właśnie nowy plan wsparcia gospodarki, który zakłada czasowe zawieszenie zakazu. O tym dowiedział się reporter RMF FM, Mariusz Piekarski. Taka zmiana ułatwiłaby życie nie tylko mieszkańców, ale również przedsiębiorcom.

Zakaz handlu może zostać czasowo zawieszony

Decyzja o tym, aby czasowo zawiesić zakaz handlu, jest obecnie rozważana przez rząd. Wszystko ze względu na niecodzienną sytuację, w jakiej znalazła się Polska w obliczu szalejącej pandemii koronawirusa. Przypominamy, że zarażonych SARS-CoV-2 w naszym kraju wciąż przybywa. Wiele placówek stara się uzupełniać produkty, jednak towar znika ze sklepowych półek w bardzo szybkim tempie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy i praca zdalnaPokazali, jak ich zwierzęta reagują na pracę z domu. Widok bawi do łez, wszyscy wysyłają swoje zdjęciaCzytaj dalej

Rząd może nie tylko zawiesić dotychczasowy zakaz handlu, ale także wprowadzić mirkopożyczki dla przedsiębiorców. Obecnie Rada Gabinetowa pracuje nad nowym planem, który w dobie kryzysu miałby przyczynić się do wsparcia krajowej gospodarki. Przewiduje się też odroczenie składek ZUS. Małe firmy, które zatrudniają maksymalnie 9 osób, mogłyby skorzystać z pożyczki wysokości 5 tysięcy złotych na pół roku. To oznaczałoby, że zapożyczyć mogłoby się pół miliona małych przedsiębiorstw.

Dzisiaj grzeje: 1. Powiększyła się liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość z samego rana

2. Koronawirus w Polce: nie żyje ceniony lekarz. Był zarażony, przyczyna śmierci nie jest jasna

Zawieszony zakaz handlu prawdopodobnie pomógłby złagodzić straty, jakie ponieść może polska gospodarka. Dlatego rząd bierze pod uwagę wprowadzenie czasowych zmian. Natomiast Agencja Rozwoju Przemysłu miałaby przeznaczyć niemal dwa miliardy na refinansowanie rat leasingowych, co także byłoby ulgą dla branży transportowej. Rząd rozważa także wypłacanie połowy pensji pracowników firm narażonych na tzw. kryzys postojowy.

AKTUALIZACJA

Informację o czasowym przywróceniu handlu w niedzielę potwierdziła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

- Rządowy pakiet pomocowy dla firm przewiduje czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu - czytamy w komunikacie.

Obecnie trwają prace nad odpowiednią ustawą, która będzie regulowała wszystkie szczegóły zmian.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Do sieci trafił kontrowersyjny apel polskiej policji dotyczący koronawirusa. Przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Smutek gwiazdora disco polo. Sytuacja jest tragiczna, zdjęcia mówią same za siebie
  5. Dramatyczne informacje z zachodniej Polski. Matka zabiła 2-letnie dziecko, zrobiła to w najgorszy sposób
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Karolina Szostak mieszkanieKarolina Szostak pokazała wnętrza swojego mieszkania. Mowę odbierają warunki w jakich mieszkachCzytaj dalej

źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News