zakaz handlu w niedzielę deklaracja ministerstwa
Unsplash Mehrad Vosoughi
Joanna Szwalikowska - 12 Października 2020

Zakaz handlu w niedzielę wkrótce zniknie? Jest ważna deklaracja ministerstwa, ciężko uwierzyć

Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony z powodu kryzysu gospodarczego związanego z pandemią koronawirusa? Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Pojawiła się bardzo ważna deklaracja ministerstwa.

Zakaz handlu w niedzielę powstał na podstawie ustawy o ograniczeniu handlu obowiązującego od marca 2018 roku. W tym roku czeka nas jeszcze tylko dwie niedziele handlowe w okresie okołobożonarodzeniowym, czyli 13 oraz 20 grudnia. Chyba że rząd zdecyduje się znieść ów zakaz z powodu kryzysu gospodarczego, z jakim borykamy się w związku z pandemią koronawirusa. Znamy już deklarację ministerstwa.

Godziny dla seniorów są pretekstem?Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdęCzytaj dalej

Zakaz handlu zostanie zniesiony? Jest deklaracja ministerstwa

Jak wynika z wypowiedzi wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Olgii Semeniuk w radiu Wnet, są w rządzie ministrowie, którzy nie wykluczają powrotu zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Jak poinformowała Semeniuk, jedna z partii politycznych prawdopodobnie na wtorkowym, spotkaniu z premierem zaprezentuje projekt, który miałby dotyczyć tej kwestii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Minister rozwoju., pracy i technologii zadeklarowała, że jeśli rzeczywiście projekt taki się pojawi, zostanie on poddany dialogowi. Jej zdaniem jednak wymagane są ku temu szerokie konsultacje społeczne, a także włączenie do sprawy Rady Dialogu Społecznego.

- Niedziela niehandlowa była wprowadzona po to, aby chronić prawa pracowników - stwierdziła Semeniuk. Dodała również. że należy wziąć pod uwagę równowagę pomiędzy przedsiębiorcami a pracownikami. Trzeba będzie również rozważyć ogólny wynik, a także tendencję gospodarczą.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych

2. Ministerstwo Zdrowia wydało wytyczne dotyczące pogrzebów osób zmarłych na koronawirusa. Procedury porażają

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wprowadziła pewne wyjątki od zakazu, wskutek czego niektóre sklepy, np. Żabka działają jako agencje pocztowe. Choć Solidarność (pomysłodawca ustawy) uważa, że zakaz handlu nie wpływa na mniejszy wpływ do budżetu oraz nie powoduje upadków małych sklepów, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców uważa inaczej. Zdaniem związku ustawa ta doprowadziła do sytuacji, kiedy beneficjentem zakazu handlu w niedzielę stały się największe spółki, jak stacje benzynowe, dyskonty czy sieci franczyzowe. Małe, niesieciowe sklepy tymczasem, ich zdaniem, bardzo tracą na zakazie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważne zmiany w Alior Banku, pojawi się całkowicie nowa, kluczowa funkcja. Wszystko to już jutro
  2. Ogromna tragedia. Nie żyje piłkarz, zabili go koledzy z własnej drużyny
  3. 23-latka miała objawy typowe dla koronawirusa. Prawda okazała się zupełnie inna, o wiele bardziej niebezpieczna
  4. Wszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusa
  5. Policjant rozwiewa wątpliwości kierowców. Chodzi o maseczki w samochodzie
  6. Inne niż wszyscy myśleli, cenne i piorunujące zastosowanie. Nie wyrzucaj obierek po ziemniakach

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Fakt, Radio Wnet, TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News