Zakaz handlu w niedzielę
Unsplash.com Marcin Kempa
Monika Majko - 1 Czerwca 2020

Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Padł konkretny termin, czekają na decyzję rządu

Zakaz handlu w niedzielę to kontrowersyjny przepis, który ma zarówno gorących zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Członkowie Rady Przedsiębiorczości zaapelowali do władzy o zniesienie zakazu, padł konkretny termin. Być może już niedługo sklepy ponownie otworzą swoje drzwi dla klientów w niedzielę.

Zakaz handlu w niedzielę stał się powodem apelu, który wystosowali do władz państwowych członkowie Rady Przedsiębiorczości. Pod dokumentem podpisali się m.in. przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej oraz Federacji Przedsiębiorców Polskich. Padł konkretny termin, teraz wszystko zależy od decyzji rządu.

Magda Gessler jest nie do poznaniaMagda Gessler jest nie do poznania. Fanom opadły szczęki, co za widokCzytaj dalej

Zakaz handlu w niedzielę może zostać czasowo zniesiony, Rada Przedsiębiorczości zaapelowała w tej sprawie do rządu

W poniedziałek 1 czerwca 2020 roku do rządu i parlamentu skierowano apel, stworzony przez Radę Przedsiębiorczości. Członkowie stowarzyszenia przekonują władzę, że w obecnej sytuacji kryzysowej związanej z pandemią koronawirusa, polscy przedsiębiorcy oraz pracownicy potrzebują dodatkowego wsparcia swoich działań.

- Zamknięcie centrów handlowych doprowadziło tysiące firm i ich pracowników do dramatycznej sytuacji. Z dnia na dzień ich miejsca pracy zostały zamknięte, a firmy z każdym dniem traciły przychody. Ucierpiała na tym nie tylko branża handlowa, ale także dostawcy, podwykonawcy, gastronomia itd. - można przeczytać w apelu Rady.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jacek Zejdler nie żyjePolacy go uwielbiali, wróżono mu wielką karierę. Nagła, tajemnicza śmierć aktora do dziś budzi pytaniaCzytaj dalej

Jak wskazują członkowie Rady Przedsiębiorczości w swoim apelu, czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę to odważne rozwiązanie, które pomoże zminimalizować skutki kryzysu gospodarczego, wywołanego przez pandemię koronawirusa.

- Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów - napisali w swoim stanowisku członkowie Rady Przedsiębiorczości.

Rada Przedsiębiorców proponuje, by zakaz handlu w niedzielę został zniesiony na czas epidemii i 180 dni po niej

Jednocześnie Rada podkreśla, że takie rozwiązanie będzie również korzystne dla pracowników. Zakaz handlu w niedzielę miał przede wszystkim zabezpieczyć ich pozycję i zadbać o interes całej grupy zawodowej.

- Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę miało właśnie taki cel. Wierzymy jednak, że podejmując dialog ze związkowcami, jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania przychylne interesom pracowników, które jednocześnie uratują miejsca pracy Polaków i ograniczą ryzyko epidemiczne - apelują przedstawiciele pracodawców.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą

2. Syn Anny Przybylskiej bardzo przypomina mamę. Ma już 14 lat i coraz chętniej pokazuje się w sieci

Pod dokumentem stworzonym przez członków Rady, podpisali się szefowie m.in. Krajowej Izby Gospodarczej, Federacji Przedsiębiorców Polskich, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Konfederacji Lewiatan, Polskiej Rady Biznesu, Pracodawców RP, Business Centre Club, Związku Banków Polskich oraz Związku Rzemiosła Polskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Ukochany sportowiec zginął na oczach fanów. Kilka minut przed śmiercią desperacko prosił o pomoc (WIDEO)
  3. Jeśli ją masz, natychmiast usuń, zamienia telefon w bezużyteczną cegłę. Eksperci ostrzegają
  4. Wrzucił do internetu nagranie. Chwilę później zginął w tragicznych okolicznościach
  5. 77-latka włożyła kartę do bankomatu i wprowadziła kod PIN. Sekundy później ktoś zaszedł ją od tyłu, popełnił wielki błąd
  6. Lidl ostrzega wszystkich klientów przed ogromnym oszustwem. Możesz stracić pieniądze z karty

Michał Wiśniewski matka tragediaMama Wiśniewskiego przerwała milczenie. Wiele osób nie miało pojęcia o wielkiej tragediiCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News