Zakaz aborcji wrócił do Sejmu bocznymi drzwiami. Protesty powracają

Zakaz aborcji wrócił do Sejmu bocznymi drzwiami. Protesty powracają Źródło:

Komisja petycji z prawem inicjatywy ustawodawczej będzie rozpatrywać kolejny projekt zakazujący aborcji, co oznacza, że fundamentalna kwestia ponownie wraca do Sejmu, ale tym razem bocznymi drzwiami. Lewicowi działacze już organizują protesty.

Pierwszy protest odbędzie się we Wrocławiu z inicjatywy partii Razem, która nie zgadza się na zaakceptowanie projektu nowelizacji ustawy złożonego przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia. Projekt zakłada całkowity zakaz aborcji oraz zakaz sprzedaży środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym.

- W czwartek ubrane na czarno wychodzimy pod pręgierz na Rynku i mówimy głośne "NIE" obrzydliwym pomysłom rządzącej partii - komentują działacze partii Razem w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Politycy sprzeciwiający się zakazowi aborcji są oburzeni, że tak kontrowersyjny projekt jest wprowadzany do Sejmu bocznymi drzwiami.

- Musimy to zrobić, choć uważam, że projekty o charakterze tak fundamentalnym, budzące ogromne zainteresowanie i kontrowersje, nie powinny być wprowadzane do Sejmu bocznymi drzwiami - mówi Sławomir Piechota z PO.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News