zakaz rozporządzenie
Pixabay Engin_Akyurt
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Wszystko zrobiono w nagłym trybie pod osłoną nocy. Nowy zakaz już wprowadzony

Nowy zakaz został nagle wprowadzony przez rząd. Nowe rozporządzenie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wszystko stało się pod osłoną nocy.

Nowy zakaz pojawił się w Dzienniku Ustaw pod osłoną nocy. Kolejne obostrzenia mają związek z trwająca w Polsce pandemią koronawirusa, która w ostatnim czasie bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Nowy zakaz wprowadzony przez rząd. Wszystko stało się pod osłoną nocy

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które wprowadza kolejne obostrzenia związane z pandemią trwającą w Polsce. Ma ono związek między innymi z zamknięciem cmentarzy na czas zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych.

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się:

- rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Pojawił się w nim między innymi przepis dotyczący zamknięcia cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych, o czym poinformował w czasie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Będzie on obowiązywał od 31 października do 2 listopada.

W ciągu tych kilku dni zakazany będzie wstęp na teren cmentarzy, wyjątkiem od zakazu może być jedynie sytuacja, kiedy będą się tam odbywały uroczystości pogrzebowe, a także związane z nim czynności.

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszona została decyzja o tym, że cmentarze na czas obchodów Wszystkich Świętych zostaną jednak zamknięte. Wiele osób oczekiwało, iż do tego nie dojdzie, a rząd wstrzymywał się z decyzją praktycznie do ostatniej chwili.

- Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - mówił premier Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Jak dodał szef Rady Ministrów rząd wstrzymywał się z podjęciem tej decyzji. Oczekiwano, iż liczba zachorowań być może zacznie spadać, do czego nie doszło. Wprowadzono więc kolejne obostrzenia, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Polsat bije na alarm. Przekazano pilną wiadomość, z którą każdy powinien się zapoznać

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Pandemia koronawirusa w Polsce nie ustaje, a z każdym dniem notujemy kolejne rekordy zachorowań. Wczoraj pękła kolejna bariera - pojawiło się 20 156 nowych przypadków zachorowań. Dziś natomiast mieliśmy do czynienia z kolejnym rekordem - 21 629 nowych zachorowań.

Dramatyczne tempo przyrostu nowych zachorowań sprawia, iż rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że rząd za wszelką cenę chce uniknąć kolejnego lockdownu, nie wyklucza jednak podjęcia takich kroków, jeśli okaże się to konieczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Największa gwiazda reprezentacji Polski ma koronawirusa. Media potwierdzają, co z następnymi meczami?
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  7. Tajna broń naszych babć na przeziębienia i grypę. Syrop z liści laurowych zachwyca potężnym działaniem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News