Mocne zaostrzenie przepisów. Od soboty zupełny zakaz dla jednej grupy mieszkańców

Mocne zaostrzenie przepisów. Od soboty zupełny zakaz dla jednej grupy mieszkańców Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/Pexels.com/ by hitesh choudhary

Nowy zakaz już od soboty będzie obowiązywał jedną grupę mieszkańców. Nowy regulamin przewozu osób oraz bagażu już pojawił się w autobusach. Nowe, zaostrzone działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i łatwiejszą kontrolę mieszkańców, którzy nie stosują się do zaleceń i stosownych przepisów.

Pojawił się nowy zakaz obowiązujący jedną, konkretną grupę mieszkańców. Zmiany zaczną obowiązywać już w sobotę. W pojazdach Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju w województwie śląskim wejdzie w życie nowy zapis - wejście tylko przednimi drzwiami. Dlaczego?

Już od soboty wejdzie w życie nowy zakaz, będzie obowiązywał jedną, konkretną grupę mieszkańców

Międzygminny Związek Komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju poinformował o niepokojącym fakcie, iż wiele osób nie zasłania ust oraz nosa w trakcie podróży komunikacją miejską. Rozwiązaniem problemu ma być nowy punkt w regulaminie przewozu osób oraz bagażu. Od soboty wejście do autobusu będzie możliwe jedynie przednimi drzwiami. W ten sposób kierowca z łatwością będzie mógł skontrolować, czy pasażerowie stosują się do nakazów sanitarnych.

- Nowe regulacje mogą być także sposobem na gapowiczów. Ich identyfikacja będzie łatwiejsza - poinformowało MZK w komunikacie. Zasada dotycząca wchodzenia jedynie przednimi drzwiami nie będzie jednak obowiązywała osób niepełnosprawnych oraz starszych, które mają problem z poruszaniem się, a także rodziców z dziećmi w wózkach. 

Regulamin znalazł się już w każdym autobusie. Według jego zapisów, kierowca, kontroler MZK lub w ostatecznym przypadku policjant ma prawo wyprosić z autobusu osoby, które zagrażają bezpieczeństwu innych oraz nie posiadają ważnego biletu. MZK ma tutaj na myśli między innymi pasażerów nietrzeźwych, tych, którzy nie zasłaniają ust orz nosa, a także zachowujących się głośno oraz wulgarnie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- W trudnych przypadkach kierowca może zmienić trasę i podjechać autobusem do komisariatu policji - ostrzega MZK. Nieplanowana podróż zostanie oczywiście opłacona przez uciążliwego pasażera. 

Decyzja o zmianach pierwotnie zapadła na posiedzeniu Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, a później na Zgromadzeniu Związku - jest to organ skupiający delegatów dziesięciu gmin tworzących MZK. Regulamin przewozu osób i bagażu w komunikacji miejskiej został zmieniony poprzez wprowadzenie nowego stosownego zapisu.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów

2. Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

3. Mnóstwo Polaków jest oburzonych. Wkrótce pojawi się nowy podatek, eksperci twierdzą, że tysiące osób straci pracę

Ostateczna decyzja zapadła jednomyślnie, nie pojawił się żaden głos sprzeciwu. Wszystkie samorządy zaakceptowały nowy zakaz wchodzenia do pojazdów osobom, które nie zasłaniają nosa oraz ust. Nowy regulamin wejdzie w życie od 1 sierpnia, czyli od najbliższej soboty. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagły apel Mateusza Morawieckiego. Premier zwrócił się do wszystkich Polaków
  2. Niespodziewane informacje. Polski piłkarz oficjalnie podpisał umowę z wielkim Liverpoolem
  3. Córka Kaczyńskiej nie wytrzymała. Wyjawiła długo skrywaną prawdę, nikt nie mógł wiedzieć
  4. Śmierć uderzyła nagle, nic nie można było zrobić. Joanna Kurowska pogrążona w rozpaczy, bardzo współczujemy
  5. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
  6. Wszystko uchwycili z ukrycia na zdjęciu. Zdumiewające sceny z wnętrza pokoju Kaczyńskiego
  7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
  8. Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiała
  9. Przepowiednia siostry Łucji. Powiedziała o Polsce jedną rzecz, wystarczyło, by wszyscy wstrzymali oddech

Źródło: TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News