rząd wprowadzi zakaz
Pixabay.com Engin Akyurt
Weronika Wasiak - 28 Maja 2020

Rząd wprowadzi specjalny zakaz na najbliższe miesiące? Część Polaków się cieszy, reszta będzie bardzo niezadowolona

Czy ważny zakaz wejdzie w życie i obowiązywać będzie przez najbliższe miesiące? Niespodziewane doniesienia obiegły media, wywołując dość skrajne emocje w opinii publicznej. Nie wszystkim spodoba się taki zabieg, choć niektórzy mogą być szczerze uradowani z tego powodu.

Czy nagle zostanie wprowadzony specjalny zakaz? Po wielu tygodniach walki z epidemią rząd wkracza w ostatni już etap odmrażania gospodarki, zakładający otwarcie kin, basenów czy siłowni. Już w ten weekend złagodzony zostanie również nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej - teraz maseczki nosić trzeba będzie wyłącznie w pomieszczeniach zamknięty. Od pewnego czasu działają również hotele, restauracje i lokale kosmetyczno-fryzjerskie. W obliczu sukcesywnego znoszenia obostrzeń nikt nie spodziewał się, że na horyzoncie pojawi się zupełnie nowy zakaz.

fryzjer zarażony koronawirusemPolska fryzjerka zakażona koronawirusem. Miała kontakt z ponad 60 klientamiCzytaj dalej

Rząd wprowadzi specjalny zakaz? Nie wszyscy będą zadowoleni

Nieubłaganie zbliża się sezon letni, a po ponad 3 miesiącach izolacji wielu tylko marzy, by udać się w jakieś spokojne miejsce, najlepiej nad wodę. Wciąż nie mogą to być jednak wyjazdy zagraniczne, dlatego nietrudno wyobrazić sobie, że zdecydowana większość miłośników plażowania zostanie zmuszonych do rezerwacji hotelu nad polskim morzem. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który zakłada, że na plażach pojawia się tłumy i będziemy mieć do czynienia z drugą falą zachorowań. By tego uniknąć, Instytut zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z rekomendacją dotyczącą znacznego ograniczenia liczby plażowiczów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

WiadomościW lesie pojawił się okropny stwór, widok może wywołać koszmary. Wiadomo, czym jestCzytaj dalej

- Optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało ok. 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego - brzmi fragment pisma cytowanego przez Wirtualną Polskę.

Choć są to wyłącznie plany, a żadne oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, wielu już może poczuć niepokój. By mieć kontrolę nad liczbą przebywających na plaży wczasowiczów, Państwowy Zakład Higieny rozważa specjalne sektory, do których byłyby przydzielane odpowiednie liczby osób. Jak informuje WP, opierając się o twierdzenia Instytutu, w przypadku wprowadzenia takiego obostrzenia konieczne będzie zachowanie dystansu wynoszącego co najmniej 2 metry. Do tego przynajmniej 6 metrów kwadratowych na jednego turystę.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski

2. Tysiące wiernych zagrożonych. Wszystko przez księży, to niewiarygodne

Mimo szerokiego grona niezadowolonych taką wizją Polaków, którzy obawiają się, że przez zakaz nie będą mogli w spokoju wypocząć nawet nad polskim morzem, istnieje też spora grupa zadowolonych z tego powodu osób. Ich zdaniem, dzięki temu na plaży będzie wówczas o wiele miejsca, które w poprzednich latach zabierały przede wszystkim liczne parawany urlopowiczów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Piękny gest Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka chce pomóc nastoletnim matkom
  3. Wielkie zmiany w polskiej telewizji. Ceniony dziennikarz stanie na czele redakcji. Jego nazwisko budzi szacunek
  4. Znany ksiądz w kilka tygodni przepuścił 60 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, na co roztrwonił pieniądze
  5. Gwiazdor "Gogglebox" trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  6. Czy woda w basenach jest bezpieczna? Trzeba spełnić jeden warunek
  7. W szklance pod którym numerem jest najzdrowsze jajko? Mnóstwo osób się myli

Chociaż trudno w to uwierzyć Arat Hosseini ma zaledwie 6 latW wieku 3 lat zadziwił cały świat. Niesamowite jak dzisiaj wygląda, pozazdrościć może mu 95% mężczyznCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News